Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karşıyaka Belediyesi'nden o iddialara cevap

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu Karşıyaka Belediyesi'nin bir kapı için milyonlar ödendiğini ve belediye personelinin maaşlarının ödenmediğini iddia etmişti. Karşıyaka Belediyesi'nden cevap gecikmedi. Yapılan açıklamada bu iddiaların asılsız olduğu ileri sürüldü

Karşıyaka Belediyesi'nden o iddialara cevap

Karşıyaka Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

"Değerli halkımızın, basınımızın ve kamuoyunun dikkatine

Bugün yerel basında, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde belediye hizmet binamızın girişinde yapılan düzenleme ile ilgili AK Parti İlçe Başkanının ve bazı yandaş medya unsurlarının yaptığı çarpıtılmış iddialara dayanan haberler ve paylaşımlar üzerine kamuoyunu doğrular hakkında bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Hizmet binamızın giriş katında, vatandaşlarımızın işlemlerini mümkün olduğunca üst katlara çıkmadan yapmaları ve zaman kaybı yaşamamaları için “Hızlı Çözüm Alanı” oluşturulmasına karar verilmiş, eş zamanlı olarak vatandaşlarımızın bekleme salonunda ve personel girişinde de yenilenme ve düzenlemelere gidilmesi kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede tüm katta yapılacak tadilat ve revizyon tüm öğeleriyle ihaleye çıkılarak 400 bin TL bedelle bir müteahhit firmaya verilmiştir. İnşaat süreci bazı öngörülemeyen nedenlerle 2-3 hafta kadar uzamış olsa da sona yaklaşılmıştır ve yakında giriş katı yeni düzenlenmiş haliyle tekrar kullanıma açılacaktır.

Katın tümünün tadilatı olan işlemin sadece kapının yenilenmesi olarak haber yapılması, işin bedelinin 1 milyon lira olduğunun söylenmesi kesinlikle çarpıtmadır ve yalandır. Yaptığımız işlemin vatandaşımızın alacağı hizmeti daha hızlı ve kaliteli hale getireceğine dair inancımızla yaptığımız yeni düzenlemenin arkasındayız.

Bu vesileyle açıklamak isteriz ki;
1) Bugüne kadar Karşıyaka Belediyesi 3 adet apartman dairesi dışında hiç bir şey satmamıştır. 
2) Personel maaşlarımız büyük ölçüde zamanında ödenmiştir. Sadece geçen ay Kent AŞ çalışanlarına 2 parça halinde ödeme yapılma zorunda kalınsa da, Kent AŞ personelinin ve diğer çalışanların geçen aylardan maaş ödemesi kesinlikle kalmamıştır. Maaş ödemelerinde yaşanabilecek sıkıntılar genellikle İller Bankası’nın öngörülemeyen aşırı kesintilerinden kaynaklanabilir ancak her durumda çalışanlarımızın mağdur edilmemesi için maksimum özen gösterilmeye devam edilecek ve hizmetlerde bir aksamaya neden olmayacak şekilde tasarruf önlemleri sürdürülecektir.
3) Belediye Başkanımız hizmet süresi boyunca kendi makam odasında herhangi bir tadilat veya yenilenme düşünmemektedir. Bu konuda AK Parti İlçe Başkanı veya bir başka kişinin endişeleri yersizdir. Bu tür iftiralarla algı yaratmaya yönelik siyaset anlayışı esef verici ve düşündürücüdür."

Next page

Gazete Yenigün