Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karacasulu şehit Olcay Altun, 35. ölüm yıl dönümünde anıldı.

1 Ağustos 1985 tarihinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada tezkeresine bir gün kala şehit düşen Karacasu’nun ilk terör şehidi dularla anıldı.

Karacasulu şehit Olcay Altun, 35. ölüm yıl dönümünde anıldı.

Karacasulu şehit Olcay Altun, 35. ölüm yıl dönümünde anıldı
Batman Sason’da vatani görevini yaparken 1 Ağustos 1985 tarihinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada tezkeresine bir gün kala şehit düşen Karacasu’nun ilk terör şehidi Jandarma Er Olcay Altun için ailesi tarafından lokma hayrı düzenlendi.Sason İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı emrinde vatani görevini yaptığı sırada, bölücü terör örgütü ile girdiği çatışmada 1 Ağustos 1985 tarihinde Şehit olan J. Er Olcay Altun, şehadetinin 35. ölüm yıl dönümünde ailesi tarafından düzenlenen lokma hayrında dualarla anıldı. Dua meydanında düzenlenen lokma hayrında şehidin kardeşleri misafirleri karşıladı. Yoğun katılımın olduğu hayra Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Belediye Başkanı Zeki İnal, Emniyet Amir Vekili Muhittin Özgerçel Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen, Karacasu SYDV Müdürü Mustafa Geçmez de katıldı.

"VATAN SAĞ OLSUN"

Hüsamettin ve Naile çiftinin ilk çocukları olarak 1964 yılında dünyaya gelen Olcay Altun, askere gitmeden önce Karacasu’da ekmek fırınında ve İzmir’de pidecide çalıştı. Acemi birliğini Hatay Serinyol’da yapan Altun, usta birliğine İstanbul’da başladı. Tezkeresine 3 ay kala Siirt’e bağlı Sason’da bulunan İlçe Jandarma Karakolunda görevlendirilen Altun, teskeresine bir gün kala görev arkadaşlarıyla vedalaşmak üzere çıktığı yolda bölücü terör örgütünün kurduğu pusuda çıkan çatışmada şehit düştü. Ağabeyi şehit olduğunda 12 yaşında olduğu söyleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi Karacasu İtfaiyesi personeli Mustafa Altun, “Hayrımıza katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Ağabeyim bu vatan için şehit düştü. Rahmetle anıyoruz. Vatan sağ olsun” dedi.
 

Next page

Gazete Yenigün