Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karacasu'da üretiliyor, Arabistan'a ihraç ediliyor

Karacasulu ustaların yaptığı testi, güveç, küp, termos gibi çömlek ürünler Türkiye’nin dört bir yanında müşterisi ile buluşurken, yurt dışına da ihraç ediliyor.

Karacasu'da üretiliyor, Arabistan'a ihraç ediliyor

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 5 bin parça ürün, 4 bin kilometre uzaklıktaki Suudi Arabistan’a gitmek üzere yola çıktı.Bu ürünler geçen yıl Avrupa’ya da ihraç edilmişti. Hataylı tüccar Ümit Yılmaz’ın Karacasulu 5 ayrı çömlek ustasından aldığı ve Karacasu’dan İzmir’e, oradan da deniz yoluyla Suudi Arabistan’a ulaşan toprak ürünler, Arapların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ümit Öztürk, Bülent Selçuk, Serkan Türk, Soner Yıldırım, Erol Alaca tarafından yapılan ürünler, paketlenip paletlere yerleştirilmesinin ardından TIR'lara yüklenerek yola çıktı.

"İLGİDEN MEMNUNUZ"
Başta küp ve çeşmeli küp olmak üzere, termos, su testisi, toprak güveç gibi ürünlerin Araplar tarafından tercih edildiğini söyleyen seramik sahiplerinden Ümit Öztürk, “Bu sevkiyat 2019 yılındaki ikinci sefer oldu. Bin 200 kolide 5 bin parçaya yakın mal var. İki TIR halinde gidecek. Karacasu’da yapılan ürünlerin ülkeler aşarak alıcı bulmasından memnunuz. Hem ilçemize bir gelir, hem de ilçemizin tanıtımı açısından güzel bir olay. Artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Next page

Gazete Yenigün