Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karacasu'da Corona virüsü için havadan dronla takip edilmeye başlandı.

Karacasu'da Corona virüsü için havadan dronla takip edilmeye başlandı

Karacasu'da Corona virüsü için havadan dronla takip edilmeye başlandı.

 Koronavirüsü için her türlü önlemi alan Karacasu Belediyesi, temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
Karacasu Belediyesi Bu sefer alışılmışın dışında farklı bir yöntem kullanıyor. Drone'dan püskürtülen özel sıvıyla dezenfeksiyon çalışmaları cadde ve sokaklarda devam ediyor.
Türkiye ve Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgınına karşı Karacasu Belediyesi İlçe genelinde her türlü tedbiri almaya devam ediyor.
Aydın'da bir ilk olan uygulama ile birlikte Karacasu Belediyesi Cadde, Sokak, Park ve umuma açık diğer mekanlarda Drone ile dezenfeksiyon çalışmalarına başladı.

Cadde ve Sokakları, umuma açık alanları dezenfekte edip mahalleleride ilaçlayarak Koronavirüsüne karşı tedbiri elden bırakmayan Karacasu Belediyesi Aydın'da ilk kez Drone ile ilaçlama çalışmalarına bugün itibarıyla başladı.

SON TEKNOLOJİ ÖNLEM

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Cadde ve Sokakları, umuma açık alanları drone ile ilaçlatan Karacasu Belediye Başkanı Zeki İNAL, '' İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın düsturu ile gündemimizde olan Koronavirüs ile mücadelede her türlü önlemlerimizi arttırarak almaya devam ediyoruz. En son teknolojiden de  yararlanmaya çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi drone ile ilaçlama yaparak Koronavirüs ile mücadeleyi ilçemizde en hat safaya getirmiş durumdayız. İnşallah bir an önce Koronavirusten kurtulma dileğiyle elimizden gelen ve yapabildiğimiz en yüksek açıda çalışmalarımızı devam ettireceğiz.'' ifadelerini 

Next page

Gazete Yenigün