Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

"Karabağlar, İzmir'in göz bebeği olacak"

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız:Martın sonu bahar.

"Karabağlar, İzmir'in göz bebeği olacak"

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, “31 Mart'ta İzmir'de ve ülkemizde çiçekler açacak. Lale devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor. Martın sonu bahar. Umutsuzluğa yer yok. Karabağlar'ın geleceğinin ne kadar doğru planlandığı zamanla anlaşılacak. Vatandaşlar, bu gelişimi yaşadıkça hissedecekler. Karabağlar, kentin göz bebeği olacak” dedi

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, yerel seçimlerin İzmir ve Karabağlar için önemine değinerek, “31 Mart'ta İzmir'de ve ülkemizde çiçekler açacak. Lale devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor. Martın sonu bahar. Umutsuzluğa yer yok. Karabağlar'ın geleceğinin ne kadar doğru planlandığı zamanla anlaşılacak. Vatandaşlar, bu gelişimi yaşadıkça hissedecekler. Karabağlar, kentin göz bebeği olacak” dedi.CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, yerel seçimlerin İzmir ve Karabağlar için önemine değindi. AK Partili Karabağlar Meclis Üyesi Bünyamin Demir'in Yenigün TV ekranlarında söylediği 'Karabağlar'da hizmet yok, Karabağlar yoklar şehri' sözlerini ve genel eleştirilerini değerlendiren Yıldız şöyle konuştu, “İktidar ve temsilcileri, gerçekleri manipüle etmeyi çok iyi başarıyor. Karabağlar'da 1990 yılından beri eczacılık yapıyorum. Evet, Karabağlar sorunların çok olduğu, işsizliğin yüksek olduğu, çarpık yapılaşmanın olduğu bir kent. Karabağlar'ı ilçe yapan bu iktidar. Karabağlar'ın sınırları masa başında belirlendi. Evet, Karabağlar'da kent meydanı yok, sosyal donatı alanları yok. Ama siz bir ilçe oluşturuyorsanız, önce kentin merkezini ve altyapısını oluşturmanız lazımdı. Bunu Karabağlar'ı ilçe yapan merkezi hükümet yapmalıydı. Sanki 16 yıldır iktidarda biz varmışız gibi davranıyorlar. Karabağlar Belediye Başkanımız Muhittin Selvitopu, kentin geleceğini planlayarak işe başladı. İmar revizyon planlarını hayata geçirdi. İmar revizyon planları Meclis'ten oy birliğiyle geçti. Planlar, kılı kırk yararak yapıldı. Karabağlar'da yeni yapılarda bitişik nizamlı evler olmayacak. İnsanlarımız, yeni yapıların örneklerini gördükçe, Karabağlar'ın geleceğinin ne kadar doğru planlandığını anlayacaklar. Bu gelişimi yaşadıkça hissedecekler. Karabağlar, kentin göz bebeği olacak.


KARABAĞLAR'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Merkezi hükümet ilçemizde bir yüzme havuzu yapıyor. Kapalı yüzme havuzunu 4 yılda bitiremediler. Lütfen, burayı bize versinler, 6 ayda bitirelim. Uzundere'de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm, ülkemize örnek olacak nitelikte. Birinci etap çalışmaları bitti, anahtarlar vatandaşlara teslim edildi. İkinci etap çalışmalarında kaba inşaat bitti. Üçüncü etabın da ihalesine çıkılıyor. Sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, yollarıyla ve yapılarıyla çok güzel bir kentsel dönüşüm oluyor. Yenitepe evleri bölgesinde kentsel dönüşüm planları iptal edildi, yapılanlar yarım kaldı. Milletin parası heba oldu. Burada ne yapacaklarını açıklasınlar. Yandaşa rant kapısı mı açacaklar, yoksa orada yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin artacağı bir kent için mi çalışacaklar?

TAMAMI ÜNİVERSİTE ALANI OLSUN

Karabağlar Belediyesi'ne ait 110 hektarlık bir alanımız var. Burası için gerekli planlamalar yapıldı. Şu anda kentsel dönüşüm için izin bekleniyor. Bu arkadaşlarımızın yapması gereken, belediyemizin yaptığı projelere destek olmak ve Bakanlıklar nezdinde önünü açmak olmalı. Karabağlar'ın çıkarları için ortak akla ihtiyacımız var. Uzundere köyünün üst kısmındaki 80 hektarlık boş alanın 48 alanına konut, 30 hektarına üniversite alanı yapılsın diyorlar. Biz diyoruz ki; 80 hektarın tamamı üniversite alanı olsun. Orada yapılacak konutun Karabağlar'a hiçbir faydası olmayacak çünkü.

KENT MEYDANI VE GENÇLİK MERKEZİ

Karabağlar Belediyesi, yarışmayla bir kent meydanı projesi belirledi. Proje hayata geçtiği zaman, İzmir'in en büyük ikinci veya üçüncü kent meydanı Karabağlar'da olacak. Belediyemiz 32 hektarlık alanda, Uzundere'de bir Gençlik Merkezi oluşturmak istedi. Burada hazineye ait bir alan vardı ve parasıyla bize verilmedi. Mahkeme kazanıldı ama bize 2 yıl gibi bir zaman kaybettirdi. Sonuç olarak proje yeni dönemde hayata geçirilecektir. Karabağlar'da spor yapılacak alanlar eksik. Peki, 16 yıldır iktidarda olan hükümet, Karabağlar'da ne yaptı? Spor alanları için herhangi bir adım atıldı mı? Hayır, atılmadı.

YEŞİL ALAN SAYISI ARTTI

Karabağlar'da kişi başına 2 metrekare yeşil alan düşüyor. Bu rakam zamanla yükselecek. Yeşil alan sayısı biz göreve geldiğimizde 700 bin metrekare idi. Şimdi ise bu rakam 900 bin metrekareye çıktı. 26 yeni park yaptık, 119 parkı yeniledik. 35 tane cimnastik alanı yaptık. Biz, kamu malını en iyi koruyan bir Belediye Başkanına sahibiz.”

YENİ İLÇE BİNASI SÜRPRİZİ

CHP'li Yıldız, yeni ilçe binasının müjdesini de Yenigün'de verdi. Yıldız, “Mevcut ilçe binamız çok küçüktü. CHP'ye yakışır bir yer bulduk. Uzun vadede bir mülk edinme hedefimiz vardı. Şu an bu hedefimizi gerçekleştirdik. Yeni binamız hayırlı olsun. Bu binayı tüm Karabağlar halkına armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MARTIN SONU BAHAR

3 dönemdir görev yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Yıldız, “Ne yaptıysa, İzmir halkı için yaptı. Hiçbir zaman ranta prim vermedi, İzmir'i rantçılara açmadı. İzmir'de yerelde kalkınmayı kooperatifleşmeyle sağladı. İzmir modeli, yerelde kalkınmanın en güzel örneğidir. Bunun tüm Anadolu'ya yayılması lazım. Kısa bir süre sonra adaylarımız açıklanacak. Bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hepsi bu görevi yapmaya layıktır diye düşünüyorum. Aday gösterilen bütün arkadaşlarımızın arkasında duracağız. 31 Mart'ta İzmir'de ve ülkemizde çiçekler açacak. Lale devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor. Martın sonu bahar. Umutsuzluğa yer yok” dedi.

Doğukan fikri fidan

Next page

Gazete Yenigün