Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karabağlar Gençlik Merkezi destek oldu

İzmir Karabağlar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri, sporcular ve gönüllü gençler Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin terör örgütlerine karşı başlattığı harekata destek olmak için bir dizi etkinliğe imza attı

Karabağlar Gençlik Merkezi destek oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı İzmir Karabağlar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri, Sporcular ve Gönüllü Gençler Türk Silahlı Kuvvetleri‘mizin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı başlattığı #BarışPınarıHarekatı’na destek olmak için bir dizi etkinliğe imza attılar. Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek için cephede gece-gündüz mücadele eden askerlerimize destek için gönüllü gençler öncelikle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Karabağlar Spor Salonu’nda toplandılar. Öncesinde Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’ni bayraklarla donatan gençlerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Karabağlar Spor Salonunda hilal şeklinde toplanan gençler hep birlikte asker selamı vererek İstiklal Marşımızı okudular. 


DUALARINI GÖNDERİYORLAR
Ülkemiz, Türkiye-Suriye sınırında ABD’nin desteğiyle güçlenen ve Suriye halkına adeta zulüm eden ve demografik yapıyı yok etmeye çalışan PKK’nın Suriye kolu YPG’yi, bu harekâtla bölgeden atmayı ve Suriyelilerin ülkelerine dönmesini de hedefliyor. Bu vesileyle ülkemizin her noktasından halkımız sınır boylarındaki askerlerimize dualarını gönderiyorlar. Bu kapsamda daha sonra Karabağlar Gençlik Merkezi’nde toplanan gençler şanlı Türk Bayrağımız önünde asker selamı vererek hep birlikte #BizBirizBirlikteyiz sloganıyla cephede mücadele eden askerlerimize bir selam gönderdiler. Karabağlar Gençlik Merkezi ve Spor Salonu civarındaki esnaf ve öğrenci velilerinin de iştirak ettiği etkinlikle, halkımızın milli-manevi değerlerimiz ve vatan söz konusu olduğunda nasıl bir araya gelebildiğinin en güzel örneklerinden birisini gösterilmiş oldu.

Next page

Gazete Yenigün