Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmirli oyuncudan Yeşilçam'a selam

İzmirli genç oyuncu Deniz Sonkan, yer aldığı sinema filmlerinin yanı sıra tiyatro sahnesinde de başarılı işler yapmaya devam ediyor.

İzmirli oyuncudan Yeşilçam'a selam

Çanakkale 1915 filmiyle adını duyuran İzmirli oyuncu, tiyatro sahnesinde farklı karakterlere hayat vererek deyim yerindeyse Yeşilçam'a selam gönderiyor. "Akademi Tiyatro'n" bünyesinde sahnelediği oyunlarla kimi zaman Selvi Boylum Alyazmalım'ın İlyas'ı, kimi zaman Hababam Sınıfı'nın Damat Ferit'i, kimi zaman ise Bizans'a kök söktüren Battal Gazi'yi canlandırıp seyircileri adeta Yeşilçam yıllarına götürüyor. Sahne büyüsünün, kendisini bu alanda devam etmeye teşvik eden en büyük etkenlerden birisi olduğunu söyleyen Deniz Sonkan, izleyicilere en iyisini sunabilmenin ilk tercihi olduğunu belirtti. 

"ZOR OLAN GÜLDÜRMEK"

Komedi oynamanın dram oyunculuğuna oranla daha zor olduğunu belirten Sonkan, “Komedi oynamak ve insanları güldürebilmek daha zor. Ama tabi ki rol veya karakter seçemiyorsunuz, çünkü oyuncusunuz ve bu konuda esnek olmanız gerekiyor. Gün içersinde her zaman enerjik ve neşeli olduğum için komik bir karakteri canlandırırken zorlanmıyorum. Karakter hakkında bilgi toplar, beden hareketlerini ve mimiklerini çalışır, ses tonu, giyimi, duruşu ve karakterin duygularını iyi analiz eder ve bunları harmanlayıp en iyi şekilde sahneye koyarız” dedi. En son sahneledikleri oyun "Bahtiyar Sineması'nın" çok ses getirdiğine dikkat çeken oyuncu, “Akademi Tiyatro'n ailesine ve birbirine sımsıkı bağlı olan, enerjik, disiplinli, yetenekli ve çalışkan muhteşem ekibimize çok teşekkür ederim. Bu sezonda da yeni projelerimiz ile sahnede, seyircilerimize en iyi oyunu, en kaliteli performansları izleteceğiz” diye sözlerini noktaladı.

 Doğukan Fikri Fidan

Next page

Gazete Yenigün