Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmirli gençlerden örnek yarışma

Uluslararası Lions Dernekleri 118-R Leo Yönetim Çevresi'nden Alsancak Leo Kulübü, Alsancak Mimar Sinan Leo Kulübü, Bahar Leo Kulübü, Göztepe Leo Kulübü ve İmbat Leo Kulübü üyesi gençler Cumartesi günü Alsancak Kordon'da çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi

İzmirli gençlerden örnek yarışma

YENİGÜN / Uluslararası Lions Dernekleri 118-R Leo Yönetim Çevresi'nden Alsancak Leo Kulübü, Alsancak Mimar Sinan Leo Kulübü, Bahar Leo Kulübü, Göztepe Leo Kulübü ve İmbat Leo Kulübü olarak ‪30 Kasım Cumartesi günü hem çevre kirliliğine dikkat çekmek hemde spora farkındalık amacıyla “PLOGGING” “KOŞARAK ÇÖP TOPLAMA” aktivitesini gerçekleştirdi. 17.30'da Pasaport İskelesinden başlayan aktivite Gündoğdu Meydanı'nda sonlandı. Aktivite boyunca, 2 kişilik 15 takım ortalama olarak toplam 25 kilogram civarında çöp topladı. Aynı zamanda yarışma halinde yapılan aktivitede birinci olan gurup 2 kilogram çöpü ve 20 dakikada toplayarak yarışmayı kazandı.

Kızılay'la ortak çalışma

Daha önce de benzer örnek aktivitelere imza atan gençler huzurevi ziyaretleri, hayvan barınaklarına ziyaretler gerekli yardım tamir ve desteklerin sağlanması, ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenip gerekli ihtiyaçlarının karşılanması, küçük çocuklar için tiyatro, sinema aktiviteleri, daha önce hiç Anıtkabir'i ziyaret etmemiş çocuklarla Anıtkabir ziyaretleri, yeni yıl etkinlikleri, gerektiği takdirde kırtasiye ihyitaçları vb. karşılanması, fidan bağışı ve dikimi gibi etkinliklerle hem farkındalık yarattılar hem de İzmirliler'e örnek oldular. Aynı zamanda, Kızılay'la ortak çalışma yürüterek kan ve kök hücre bağışında bulunarak, toplumu bu konuda bilinçlendirip bağışçı olmalarını sağladılar.

LEO hareketi nedir?
1976 yılında Türkiye’de ilk defa İzmir Alsancak Leo Kulübü’nün kurulmasıyla başlayan Leo hareketi, bugün 101 kulüp ve 6 yönetim çevresiyle çalışmalarına devam ediyor. Ülke ve yönetim çevresi fark etmeksizin Leo’lar; daha az şanslı insanlara ihtiyaçları doğrultusunda yardım eli uzatıyor. Bu alandaki çalışmalarını süreklilik ve sürdürülebilirlik esaslarıyla ilerletiyorlar. 12-30 yaş aralığındaki üyelerine, liderlik nitelikleri kazandırmak ve bunu yaparken de çevrelerine faydalı olmaları sağlanıyor.

Next page

Gazete Yenigün