Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir’de Pazarlara ‘Korona’ Ayarı

Koronavirüs salgını kapsamında pazarlarda aldıkları önlemlere dikkat çeken İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, “Bütün pazarcı esnafımız eldiven ve maske takıyor. Bunun dışında antibakteriyel jeller, kolonyalar kullanılıyor ve vatandaşlarımıza ikram ediliyor. Vatandaşımızın sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi

İzmir’de Pazarlara ‘Korona’ Ayarı

YENİGÜN Koronavirüs salgını kapsamında pazarlarda aldıkları önlemlere dikkat çeken İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, İzmir’deki tüm meyve ve sebze pazarlarının hizmete devam ettiğini ifade ederek, “Mesela bugün Gaziemir’deki bir tekstil pazarı açılmadı. Ancak bunların dışında sebze – meyve pazarları hizmet vermeye devam ediyor. Sebze ve meyve, halkın bu süreçte en büyük ihtiyacı. Hükümet kapatmamızı istemediği sürece hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

PAZARCIYA ELDİVEN VE MASKE

Bu süreçte pazarcı esnafının eldiven ve maskeyle hizmet vereceğini ifade eden Erişen, “Öncelikle esnafımıza virüs salgını ve hijyen kurallarıyla ilgili bilgilendirme mesajları yolladık. Bu süreçte pazar pazar dolaşıyoruz, bir dizi tedbirler alıyoruz.

Bütün pazarcı esnafımız eldiven takıyor. Herhangi bir hastalığı olanlar ise maske takıyor. Bunun dışında antibakteriyel jeller, kolonyalar kullanılıyor ve vatandaşlarımıza ikram ediliyor. Vatandaşımızın sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞ ELLE MEYVE SEBZE SEÇMESİN

Pazarda alışveriş yapan vatandaşları da uyaran Erişen, “Vatandaşımızın bu süreçte biraz dikkatsiz davrandığını görüyorum. Halen sebze ve meyveleri dokunarak seçmeye çalışan vatandaşlar var ne yazık ki. Böyle olunca bir domatese pek çok kişinin eli değmiş oluyor. Vatandaşlar isteklerini pazarcılarımıza bildirsin. Esnafımız da sebze ve meyveyi eldivenleriyle poşetlesin. Böyle çok daha hijyenik olur. Hatta vatandaşlarımız eldiven takmayan pazarcı olursa, ya ondan alışveriş yapmasın ya da eldiven takması noktasında uyarıda bulunsun. Bu dönemde tüm vatandaşlarımızı biraz daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Mümkünse kendileri de eldiven taksın” dedi.

ÜRÜN TEDARİĞİNDE BİR SIKINTI YOK

Pazarlarda taze ürünler olduğu için sürekli açık tutmak istediklerini dile getiren Erişen, “Hepimiz pazarlara günlük mal getiriyoruz. Maksat vatandaş mağdur olmasın. Bu vatandaşa hizmettir. Şu anda meyve ve sebze tedariğinde bir sıkıntımız yok. Çünkü pazarlar eskisi kadar kalabalık olmuyor. Esnaf da ona göre hizmet veriyor” ifadelerini kullandı.

Doğukan Fikri FİDAN
 

Next page

Gazete Yenigün