Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir Uğur Mumcu'yu anıyor

Uğur Mumcu’nun bombalı bir saldırıyla katledilmesinin üzerinden 27 yıl geçti...Mumcu İzmir’de yapılacak çok sayıda etkinlikle anılıyor.

İzmir Uğur Mumcu'yu anıyor

Uğur Mumcu’nun bombalı bir saldırıyla katledilmesinin üzerinden 27 yıl geçti...Mumcu İzmir’de yapılacak çok sayıda etkinlikle anılıyor.

Saat 11.00’de Karabağlar Belediyesi’nce Uğur Mumcu Parkı’nda Uğur Mumcu’nun heykeli önünde bir anma töreni düzenlenecek. Öğleden sonra da 15.00’te CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı’nca parti binasında düzenlenen programda Muzaffer Ayhan Kara  “Uğur Mumcu Gazeteciliği Biter mi?” başlıklı bir konferans verecek.

Barış Pehlivan, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve Barış İnce ile birlikte Konak Belediyesi’nin düzenlediği Uğur Mumcu Anma programı kapsamındaki panelde konuşmacı olacak. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’ndeki panel 19.00’da başlayacak.

Bayraklı Belediyesi ise Uğur Mumcu’yu bir fotoğraf sergisi ve panelle anıyor. Tepekule Kongre Merkezi Akdeniz Salonu’nda fuayesinde fotoğraf sanatçısı Gürsel Gökçe’nin “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu” başlıklı fotoğraf sergisi izlenebilecek. 18.30’da başlayacak “Uğur Mumcu: Adalet ve Demokrasi” başlıklı panelin konuşmacıları ise Uğur Mumcu’nun çalışma arkadaşı, Cumhuriyet yazarı Işık Kansu, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve Doç. Dr. Behlül Özkan.

Bornova Belediyesi'nin düzenlediği Uğur Mumcu 27. Yıl Anma Programı kapsamındaki 18.30’da başlayacak “Kuşakların Gözünden Uğur Mumcu” başlıklı panelin konuşmacıları gazeteci-yazarlar Erbil Tuşalp ve Mazlum Vesek. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Anma programı kapsamında ayrıca Erkal Yavi’nin Kapaklarıyla Uğur Mumcu Kitapları Sergisi izlenebilir. Panel sonrasında ise Bonova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyerleri bir müzik dinletisi sunacak.

Narlıdere Belediyesi’nin Uğur Mumcu Anma programı kapsamında da İsmail Saymaz 16.00’da Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konferans verecek.

Next page

Gazete Yenigün