Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

İzmir’li öğrenciler “Sınavdır Geçer” dedi!

Türkiye’nin önde gelen eğitim uzmanlarından Servet Gülsün Şirin, üniversite adaylarıyla buluştu.İstanbul Okan Üniversitesi üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik 25 Aralık Salı günü saat 11:00’da “Sınavdır Geçer” konulu konferans düzenledi.

İzmir’li öğrenciler “Sınavdır Geçer” dedi!

İstanbul Okan Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen “Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansı”  25 Aralık Salı  günü saat 11:00’da Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.Konferansta, İstanbul Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin, kendine has üslubuyla İzmir’li gençlere seslendi. Geçtiğimiz yıllarda İzmir’li üniversite adaylarıyla bir araya gelen Servet Gülsün Şirin, zorlu üniversite maratonuna dair önemli ipuçlarını bu yıl da adaylarla paylaştı.


Uzman akademik kadrosuyla öğrencilerini iş yaşamına hazırlayan, eğitime çağdaş yaklaşımı ile dünyada ve Türkiye’de pek çok araştırmaya öncülük eden İstanbul Okan Üniversitesi, mevcut öğrencilerinin yanında zorlu sınav maratonuna hazırlanan İzmir’li üniversite adaylarını da yalnız bırakmıyor.25 Aralık 2018 Salı günü Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa İzmir’in önemli okullarından 750 öğrenci katıldı.İzmir’deki  tüm üniversite adaylarının davetli olduğu söyleşi, İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol yönetiminde gerçekleşti.

Türkiye’nin 40 ilinde gerçekleşen konferansa İzmir’li öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.


Şirin: “Sınav Hayata Kattığınız Anlamdır” 

Servet Gülsün Şirin, üniversite sınavının hiçbir zaman öğrencilerin zekasını ölçemeyeceğini, nasıl bir insan olduğunu belirleyemeyeceğini belirterek sunumuna başladı. Öğrencilere, hiçbir sınavın kendi değerlerini ölçemeyeceğini söyleyen Şirin, “Bu sınav, hayata kattığınız anlamı, yüreğinizdeki aşkı, hayata tutunma gücünüzü ölçemeyecek. Hayat, sizin yaşama kattığınız anlamdır. Anlamını ölçemeyecek bir şey için kendinizi çok harap etmenize gerek yok. Büyük hayaller kurarsanız büyük dünyalara sahip olursunuz. Hemen şimdi hayal kurun. Ertelemeyin, geç kalmayın” şeklinde konuştu. Öte yandan İstanbul Okan Üniversitesi İzmir bölge temsilciliğinde eğitim uzmanı olarak görev yapan Burak Akkol, öğrencilerin sınav kaygılarını en aza indirmek ve öğrencilerin sendromsuz bir sınav hazırlık süreci geçirilmesine dair önemli bilgiler aktararak öğrencileri motive etti.

Next page

Gazete Yenigün