Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir'in tek uluslararası tenis turnuvası başlıyor

Kültürpark Tenis Kulübü, 23-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan J5 IZMIR KULTURPARK ITF JUNIORS CUP’a evsahipliği yapacak.

İzmir'in tek uluslararası tenis turnuvası başlıyor

İzmir'de düzenlenen "uluslararası tek tenis turnuvası" olan IZMIR KULTURPARK ITF JUNIORS CUP, 16 ülkeden, 13-18 yaş arasındaki 120 tenisçiyi buluşturacak. Türkiye Tenis Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen turnuvaya Türkiye, Rusya, Fransa, Polonya, Kolombiya, Yunanistan, Hindistan, Özbekistan, Katar, İngiltere, Ukrayna, Türkmenistan, Kuveyt, Bulgaristan, Cezayir ve Almanya'dan katılan sporcular, Kültürpark Tenis Kulübü'nün kortlarında mücadele verecek. Geleneksel hale getirilmesi hedeflenen turnuvaya, dünya sıralamasında 300 ila 900 arasında yer alan sporcular katılacak.

'İZMİR'E KAZANDIRDIK'

Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu, "Bu turnuva, İzmir'de düzenlenen tek uluslararası tenis turnuvası olması nedeniyle çok önemli. Hem İzmir'in tanıtımı uluslararası arenada yapılacak hem de Türk tenisçilerinin ve Kültürpark Tenis Kulübü takım oyuncularının, dünya tenisinde 18 yaş sıralamalarına girebilmeleri için iyi bir fırsat olacak. İzmir, iklimi ve konumu nedeniyle,  tenis sporu için avantajlar sunan bir kent. Biz de hem bu avantajları değerlendirerek hem de KTK'nın 1941'den bu yana devam eden misyonunu bir kez daha yerine getirerek kentimize, İzmir'e ve  Türk tenisçilerine bu turnuvayı kazandırdık" dedi.

Next page

Gazete Yenigün