Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir'in deprem bilançosu; 6 ölü 278 yaralı

Merkez üssü İzmir olan depremin ardından yıkılan binaların enkazında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Son dakika bilgisine göre ölü sayısının 6 yaralı sayısının ise 278 olduğu bildirildi.

İzmir'in deprem bilançosu; 6 ölü 278 yaralı

6.6 şiddetindeki deprem sonrasında İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Son dakika gelişmesine göre AFAD, 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini yaralı sayısının ise 257 olduğunu açıkladı. Bornova ve Bayraklı şehirlerinde binaların yıkıldığı, enkaz altında yaralıların olduğu ifade edilirken bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 6.6 şiddetindeki depremin ardından Seferihisar'da artçı sarsıntılar sürüyor. İzmir'deki depremin ardından ilk görüntüler de ortaya çıktı. Son dakika uyarısında bulunan AFAD, hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini vurgularken binaların etrafında ateş yakılmamasını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun mesajı paylaşırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Bayraklı ve Bornova'da 5 binanın yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

AFAD'ın aktardığı bilgiye göre az önce Kuşadası'nda 5.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

AFAD'IN AÇIKLAMASINA GÖRE 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre İzmir'deki depremde 6 kişi hayatını kaybetti. İzmir'deki depremde yaralı sayısı 278'ye yükseldi! Hasar gören 13 binada arama kurtarma çalışmalar devam ediyor. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu belirtti.

DEPREMDE TSUNAMİ OLDU!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den ilk açıklama geldi. Vali Köşger, Seferihisar'da tsunami olduğunu orada bir vatandaşın yaralandığını açıkladı. 'Kan ihtiyacının olmadığını ifade eden Vali, ulaşamadığımız bina yok.' dedi. Vali Köşger, dört binanın tamamen yıkıldığını belirtirken on binanın da yan yattığını bildirdi.

Next page

Gazete Yenigün