Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir ekibi can kurtardı!

Tunç Soyer, Tunceli’de bulunan 11 kişilik arama kurtarma ekibinin deprem bölgesine harekete geçtiğini açıkladı.

İzmir ekibi can kurtardı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Elazığ’nın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili "geçmiş olsun" mesajı yayınladı.

Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yaşanan deprem nedeniyle Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tunceli'de bulunan 11 kişilik arama kurtarma ekibimiz yola çıktı. Yüreklerimiz sizinle. 3 adet tam donanımlı deprem konteyneri, 4 adet AKS arama kurtarma ve sağlık aracı, 1 adet komuta kontrol aracı, 3 köpekli arama ekibi ve 1 adet 4x4 hizmet aracı olmak üzere toplam 35 personel ile 9 araç Elazığ’a hareket etmek için hazır olarak bekliyor" dedi.

Olay yerine giden ekipten yapılan açıklamada "Sivrice Çevrimtaş Köyü’nde tek katlı ev enkazından 1 yaralı vatandaşın çıkarılmasına destek verdik. Elazığ Sürsürü Mahallesi’nde içeride 4 kişinin bulunduğu yıkılmış apartmanın enkazına geçtik. 5 küçükbaş hayvan da enkaz altından sağ çıkarıldı. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor" denildi.
 

Next page

Gazete Yenigün