Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İZMİR'DE ESTETİK FACİASI İDDİALARINA AÇIKLAMA

İzmir Bayraklı'da faaliyet gösteren KEP Estetik Kliniği'nin ortakları Dr. Seyit Ali Kızılkaya ve Mehmet Kaya, haklarında medyaya yansıyan “Estetik faciası” iddialarıyla ilgili açıklama yaparak, “Bir saldırı ile karşı karşıyayız” dediler.

İZMİR'DE ESTETİK FACİASI İDDİALARINA AÇIKLAMA

İzmir'in sayılı estetik merkezleri arasında yeralan Bayraklı'daki KEP Plastik Cerrahi Kliniği sahipleri Operatör Doktor Seyit Ali Kızılkaya ile ortağı Operatör Doktor Mehmet Kaya, geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan “Estetik faciası” iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Bayraklı'daki ofislerinde konuya ilişkin iddialarla ilgili soruları yanıtlayan Doktor Seyit Ali Kızılkaya şunları söyledi:

“17/04/2019 tarihinde hakkımızda haber niteliği taşımayan ve olağan bir olayın yalan yanlış ifadelerle çarpıştırılarak bir karalama kampanyası başlatıldığını üzüntüyle görmekteyiz. İzmir’in yerel bir gazetesinde kariyerime yönelik yapılan haber, bir tek bana değil tüm doktorlara yapılan bir saldırıdır. Bugüne kadar yapmış olduğum yüzlerce cerrahi operasyonların % 98.7 müşteri memnuniyetinde olduğunu, kliniğimizce garanti etmemizin belgelere dayalı olduğunu belirtmek isterim. 


KARALAMA KAMPANYASI VAR

KEP Plastik Cerrahi Kliniği olarak tamda Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş tanıtımlarımızı hazırlarken ve sosyal medya platformlarında güçlü bir şekilde yer alacakken böyle bir olayın yaşanması tamamen şaibeli bir durumdur. 22/03/2018 tarihinde meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yapılan hasta Ü.A.'nın hiçbir hukuki yollara başvurmadan ve sağlık raporu olmadan direk olarak iftira boyutundaki söylemlerini haber sitesine taşınması ve tarafımıza bilgilendirme yapmaması sağlık terörüdür. Haber içeriğinde yer alan 12.500 TL tutarındaki operasyon ücretinin Ü.A. tarafından bir kısmı ödenmiş olup halen tarafımıza borcu bulunmaktadır. Bu yüzden iddialar hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Kliniğimize gelen hastaların çoğunluğu başka bir yerde operasyon geçirip memnun kalmayanlardan oluşuyor. Bizde bütün hasta kayıtları bulunduğunu hatırlatır ve yapılan bu karalama kampanyasının peşini bırakmayacağımı belirtmek isterim. Bugün aleyhimiz de bir kaç haber daha gördükten sonra bu karalama kampanyasının hafife almamam gerektiğini ve arkasında şahibeli durumlar olduğunu da görmekteyiz.

İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR

Bu olay gayr-i nizami harbe benzemiştir, bizimle ilgili olmayan bir durum söz konusudur. Hastalar bizimdir, olası komplikasyonlar neticesinde hastanın ikinci, dördüncü gün ve birinci ayında çekilen fotoğraflarının sanki hastanın en son görüntüsüymüş gibi medyada paylaşıldığını, diğer hasta ile ilgili fotoğraf dahi olmadığını görmekteyiz. Dolayısıyla bu olayların üzerinden bir buçuk yıl geçmiştir herhangi bir merciye ulaşmamış ve hakkımızda şikayet dahi yokken, hastaların 'ilgilenmediler' dedikleri durum tamamen bir yalandan ibarettir. Her geldiklerinde güzel karşılanmışlardır. Muhatap bulamama değil, muhatap beğenmediğini söyleyebiliriz.”


BAŞARILARIMIZ GÖLGELENİYOR

Açıklamalarına devam eden Doktor Kızılkaya “Yine ikinci haberdeki T.hanımın göğüsünde zaten bir sorunu mevcuttu o sorun ben ve ekibim çözülmüştür, hatta kendisinin bizden ikinci bir ameliyat isteği olmuştur. Bu olayın bir provokasyon olduğunu ve yükselen bir takım değerlerle bizim mevcutta yaptığımız ve yapmaya çalıştığımız ahlaki ve etik davranış şekli ile yürüttüğümüz işimize yönelik yapılan karalama kampanyası olduğu apaçık bellidir. Bir komplikasyondur, ameliyatın genel na-türü olabilir. Hastaların mevcut durumları hat safa da sigara içilmesi, ameliyatın ertesi günü duş alınması, pansumanların titizlikle yapılmaması ve yara yerinin kaşınması bunların hepsi eklenince tabi birde aradan bir buçuk yıl geçmesine rağmen ameliyat ücretinin kalan kısmını yatırmamak için yapılan bir hareket olduğu apaçık ortadadır. Tüm bunlar yasal çerçevede delillerle ilgililere sunulacaktır. Hasta mahremiyetinden dolayı elimizde bulunan belgeler avukatlarımızca ilgili kurumlarla paylaşılacaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Next page

Gazete Yenigün