Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“İZMİR'DE 30 İLÇEYİ ALACAĞIZ”

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, yerel seçimlere ilişkin olarak, “Bizler hizmetle yoğuruldukça mutlu ve huzurlu olan insanlarız.

“İZMİR'DE 30 İLÇEYİ ALACAĞIZ” CHP'nin misyonu; halka hizmet noktasında bireysel değil, ilkesel mücadeleyi gerçekleştirmektir. Yerel seçimde İzmir'de 30 ilçenin tamamında yeniden iktidar olacağız. Dolayısıyla şimdiden bu mutluluğu yaşıyoruz. İzmir her zaman CHP'dir, CHP kalacaktır” dedi


CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, yerel seçimlerin Konak, İzmir ve ülkemiz için önemine değindi. Türkiye'deki siyasi ve ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Gruşçu, çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek şunları söyledi, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Konak için canla başla çalışıyoruz. Konak'ta yaşayan hemşehrilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılamak için mücadele ediyoruz. Güzel bir yorgunluğumuz var. Bizler hizmetle yoğuruldukça mutlu ve huzurlu olan insanlarız. CHP'nin misyonu; halka hizmet noktasında bireysel değil, ilkesel mücadeleyi gerçekleştirmektir. Yerel seçimde İzmir'de 30 ilçenin tamamında yeniden iktidar olacağız. Dolayısıyla şimdiden bu mutluluğu yaşıyoruz. İzmir her zaman CHP'dir, CHP kalacaktır. Aydınlık gelecekler yakındır. Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu konum, Cumhuriyet tarihinin en kötü dönemidir. Türkiye üretmiyor. Şu anda evine ekmek ve aş götürebilen insan sayısı çok azaldı. Üniversite öğrencilerimiz işsiz kaldılar. Gençlerimiz ne yazık ki başka ülkelere beyin göçü gerçekleştiriyorlar. Ülkemizde maalesef uyuşturucu ve madde bağımlılığı arttı. Suç oranı da aynı şekilde arttı. Bu noktada Türkiye'nin yönetilemediğini söylemek aşikar.


YEREL BAŞARI GENELİ ETKİLER

CHP olarak, sömüren yandaşın değil, ezilen yurttaşın hesabının peşindeyiz. Çocuklarımız şu anda borçlu doğuyor. İşsizlik oranı yüzde 11'e dayandı. Memleketin tüm rafları ithal mallarla dolu, ülkemiz ithal bir süpermarkete dönüştü. Esnafımız kan ağlıyor ve kepenk kapatma aşamasında. Tüketicimiz devamlı banka borçlarıyla uğraşıyor. Tüketicinin bu bataklıktan çıkması gün geçtikçe zorlaşıyor. Devamlı halkın, esnafın içindeyiz. Toplumun gerçeklerini, hassasiyetini ve beklentilerini görüyoruz. CHP olarak, buna göre hareket edeceğiz. CHP iktidar olduğu takdirde, bugün AKP'nin vaat ettiği her şeyin çok üzerinde bir ortamı hep birlikte yaşayacağız. Öncelikle yereldeki kılcal damarlara gireceğiz. Biliyoruz ki, yereldeki başarımız genele yansıyacak. Sosyal belediyecilik anlayışımızı, Anadolu insanıyla buluşturmak istiyoruz.”İZMİR, ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATIDIR

İzmir'in, özel bir kent olduğuna vurgu yapan Gruşçu, “İzmir, Anadolu'dan kopuk bir kent değil, Anadolu'nun ta kendisidir. İzmir, bugüne kadar sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yaşamıştır, bundan sonra da bu çıtayı çok daha yükseğe taşıyacaktır. Solun kalesi olabilecek bir anlayışla, yeni adaylarımızla, bu mücadeleyi İzmir'den tüm Anadolu'ya yaymak istiyoruz. Ülkemize özgürlüğü, barışı ve demokrasiyi hep birlikte getireceğiz. İzmir, tüm bu değerlerin teminatıdır. Konak da özel bir kent. Konak, İzmir'in kalbi konumunda. Bu kentin başkenti Konak. Bu başkent, şu anda hizmet çıtasının daha da yükseltilmesini bekliyor. Bu, Adalet ve Kalkınma Partisi ile olacak bir şey değil, CHP'nin sosyal demokrat felsefesiyle olacak bir iş. Bu kentte yaşayan her kesimi kucaklayan bir anlayışla hareket edeceğiz.

ÇANTADA KEKLİK GÖRMÜYORUZ

Konak, gecesi 400 bin, gündüzü 2 milyon olan nüfusuyla ve tarihiyle çok köklü bir kent. Konak'ın 112 tane tarihi mahallesi var. Konak, havasıyla ve denize inen sokaklarıyla güzel bir kent. Böyle bir kentte belediye başkanı, belediye meclis üyesi veya ilçe başkanı olmak büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Şu anda Konak'ta 18 aday adayı arkadaşımız var. Hepsi de bu görevi yapmaya layıktır. Biz, İzmir'i ve Konak'ı asla çantada keklik görmüyoruz. O yüzden titizlikle çalışmak zorundayız. Şu anda Genel Başkanımız, MYK ve Parti Meclisimiz, İzmir için çok titiz bir çalışma yürütüyorlar. Çünkü İzmir'i çok önemsiyorlar. Dolayısıyla acele etmiyoruz. Biz, tedirgin değiliz. Doğru adaylarla halkın karşısına çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Next page

Gazete Yenigün