;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir Büyükşehir Belediyesi güçlendirilmek yerine boyandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının taşıyıcı kolonlarının her biri farklı renklere boyandı. Depreme dayanıksız olduğu daha önce raporlarla ortaya koyulan binada güçlendirme veya yenilenme çalışması başlatmak yerine dış cephede yapılan boya işlemi dikkat çekti

İzmir Büyükşehir Belediyesi güçlendirilmek yerine boyandı

YENİGÜN İzmir ve Manisa haftalardır depremlerle sarsılırken, taşıyıcı kolonları sağlam olmadığı gerekçesi ile raporlar tutulan İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının rengarenk boyanması dikkati çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası çalışanlarının Başkan Tunç Soyer'e dilekçe yazarak can güvenliklerinin olmadığını ve endişeli olduklarını ifade ettiği basına yansımıştı.

RAPORA NE OLDU?

Ana Hizmet binasının depreme dayanıklı olmadığını ve bina kazıklarının kırık olduğunu açıklayan Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Yer Fiziği Anabilim Dalı Başkanlığı ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü'nde görev yapan Prof. Dr. Zafer Akçığ, ilgili raporu 2006 yılında açıklamıştı. Rapor üzerine Büyükşehir Belediyesi Halkapınar'da ek hizmet binası kiralayarak ana binanın yoğunluğunu azaltsa da binanın her geçen gün yaşlanması, belediye personelini endişelendirmeye devam ediyor.

Gülsen CANDEMİR

Next page

Gazete Yenigün