Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir Belediye Finale Yükseldi

İzmir 1.Amatör Lig Play-Off mücadelesinde İzmir Belediyespor güçlü rakibi İşçievleri Spor’u 2-1 mağlup ederek adını finaline yazdırdı.

İzmir Belediye Finale Yükseldi

Mücadeleye etkili ve hızlı başlayan İzmir Belediyespor, 2.dakikada ani atakla yakaladığı pozisyonunda Fatih Kölemenoğlu’nun asistin de Yağız Kasar şık bir gol atarak 1-0 üstünlüğü yakaladı. Etkili oyununa devam eden İzmir Belediyespor 10.dakikada Doğukan Aslan’ın golü ile skoru 2-0’a taşıdı. Kalesinde gördüğü erken gollerle şoke olan İşçievleri hızlıca toparlandı ve baskısını arttırdı. Baskı sonuç verince İşçievleri 13.dakikada penaltı kazandı, Almedia Luiz meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak skoru 2-1’e getirdi. Golden sonra baskısını iyice arttıran İşçievleri 22.dakikada ceza sahası içinde yaşanan karambolde gol fırsatını değerlendiremedi. İlk devrenin kalan süresinde başka gol sesi duyulmadı ve ilk devreyi İzmir Belediyespor 2-1 önde tamamladı.
İkinci devreye daha istekli başlayan İşçievleri 54.dakikada Görkem Akyaz ile net gol pozisyonundan yararlanamadı.58.dakikada İzmir Belediyespor’da Yağız Kasar Kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı ve takım arkadaşlarını zorlu mücadelede yalnız bıraktı. İkinci devre de orta alanda çetin bir mücadele veren iki ekipte gol yollarında sıkıntı yaşadı. 70.dakikada İzmir Belediyespor’un yakaladığı pozisyonda Cem Özbakan düzgün bir vuruş yapamayınca net gol fırsatını kaçırdı. Mücadelenin son dakikalarına kadar baskısını gösteren İşçievleri gol bulmakta zorlandı. 80.dakika İşçievleri Serdar Öztan ile yakaladığı net gol fırsatını değerlendiremedi. İkinci devre de gol sesi duyulmadı ve karşılaşma 2-1 İzmir Belediyespor lehine tamamlandı. Sahadan 2-1 galip ayrılan İzmir Belediyespor adını Süper Amatör finaline yazdırdı.

Zorlu yarı final maçınca İşçievleri taraftarı maç başından sonuna kadar takımlarını yalnız bırakmayı desteğini sürdürdü.

Hakemler: Erdem Demirtaş, Tolga Atasoy, Mustafa Oğuzkaan Çevik
Gözlemci: Serkan Gençerler, Saha Komiseri: Mehmet Tuğra, Sağlık Görevlisi: İbrahim Daştan
Saat: 14:00
Saha: Bornova Yusuf Tırpancı sahası
Tarih: 22 Şubat 2020 
İzmir Belediyespor 11’i: Yiğit Gülay, Fatih Kölemenoğlu, Musap Çetin, Özer Özdemir, Burak Ünlü, Cihan Azar, Yağız Kasar, Doğukan Aslan, Cahit Enis Katipoğlu, Eralp Bayramoğlu, Cem Özbakan
Teknik Sorumlu: Serkan Şentürk

İşçievleri Spor 11’i: Güray Göçmen, İsa Akgün, Serdar Öztan, Murat Çittçi, Ahmet Çiçek, Ahmet Şimşek, Murat Demiral, Matevs De Almeida Verse Luiz, Melik Ataman, Doğukan Yiğit, Görkem Akyaz

Antrenör: Ömer Bademci 

Haber ve Foto: Rıza SAVURGAN

Next page

Gazete Yenigün