Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İzmir‘de Özel Hastanede yangın paniği

İzmir'de özel bir hastanenin çatı bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Büyük paniğe yol açan yangında, hastalar sedyelerle tahliye edildi.

İzmir‘de Özel Hastanede yangın paniği

İzmir'in Konak ilçesi Üçyol semtinde bulunan 7 katlı özel bir hastanenin çatı bölümünde, henüz belirlenemeyen bir sebepten yangın çıktı.

Binada bulunan hastaların tahliye edilmesi devam ediyor. Öte yandan, bazı hastalar da sedyelerle tahliye ediliyor. Adeta can pazarının yaşandığı yangında, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ayrıca çevre hastanelerden çok sayıda ambulans da bölgeye geldi. Hastalar, ambulanslarla çevre hastanelere taşınırken, polis ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı. Yangının soğutma çalışmalarının başladığı öğrenildi.

Egepol Hastanesinden Açıklama
Egepol Hastanesi Başhekimliği Kamuoyuna yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada;
Hastanemizin çatı katında teknik cihazların bulunduğu bölümde meydana gelen yangın, hastaların ve tıbbi alanların bulunduğu kısımlara yayılmadan kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Başhekimliğimizce, hastanemizde tedavi görmekte olan 42 Yenidoğan Yoğun Bakım Hastası, 27 Erişkin Yoğun Bakım Hastası, 4 Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Hastası ve servislerde yatarak tedavi gören hastaların tamamı güvenli bir şekilde nakledilmiştir. Grubumuza ait diğer hastanemizde tedavileri normal şekilde devam etmektedir.

Hastane Afet Durumları için yapılmış hazırlık çerçevesinde önceden tatbikatı yapılmış olduğu şekilde hastane personelinin üstün özverisi ile tahliye gerçekleşmiştir. Bir can kaybının ve yaralanmanın yaşanmadığı kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ayrıca; 
Hastanemizde önceden planlanan tüm ameliyat, tedavi ve doğumlar planlandığı şekli ile gerçekleştirilecektir.
randevulu ve randevusuz şekli ile poliklinik hizmeti verilmeye devam edilmektedir.

Egepol Hastanesi Başhekimliği

 

Next page

Gazete Yenigün