Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“İYİ Parti’yi kurultaya çağranlar partimizden değil”

İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi, Bayraklı’da İYİ Parti’yi olağanüstü kurultaya çağıran isimlerin çoğunun kendi partilerinden istifa etmiş ve başka bir partinin listesinden belediye meclis üyesi olduklarını, bazılarının da seçim sürecinde karşı ittifak olan Cumhur İttifakı’nı desteklemiş isimler olduğunu ifade etti

“İYİ Parti’yi kurultaya çağranlar partimizden değil”

İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi, Bayraklı’da bir araya gelen ve İYİ Parti’yi olağanüstü kurultaya çağıranların yaptığı basın açıklamasına ilişkin Yenigün Gazetesi'ne konuştu. Tanrıverdi, yapılan toplantıda yer alan şahısların en az yarısının İYİ Parti’den istifa etmiş başka bir partinin listesinden seçime girdiklerini iddia etti. İl Sekreteri Tanrıverdi, açıklama yapanların İYİ Parti’de kendilerine yeniden yer bulmaya çalışan isimler olduğunu illeri sürdü. 


“CUMHUR İTTİFAKI’NA ÇALIŞAN İSİMLER”

İYİ Parti’nin daha başarılı olmasını istediklerini ve bu nedenle parti yetkililerini olağanüstü kurultaya çağıran gruba dair İYİ Parti İl Sekreteri Tanrıverdi, “Yapılan toplantıdan haberimiz var. Hatta sosyal medyada da gördüm, fotoğraftakilerin bir kısmının partimizle ilgisi yok. Bazıları bizim partimizden istifa etmiş, 31 Mart yerel seçimlerde DP’de meclise üye olmuş isimler. Bunlardan biri Yücel Karaşen diğeri Hatice Sabuncu. Bu isimler fotoğraftan seçebildiklerim, bir de Muzaffer Tınaztepe var. Bu isimler partimizden istifa etti ve Cumhur İttifakı'na çalıştı. Haberlerde fotoğrafları mevcut. İYİ Parti Dikili eski İlçe Başkanı Altan Aktuğ da bu isimler arasında yer alıyor. 

Kendisi zaten Cumhur İttifakı’na çalıştığını ve bu ittifakı desteklediğini deklare etti. Peki, şimdi soruyorum; İYİ Parti’den istifa etmiş ve bir kısmı da Cumhur İttifakı’na çalışmış bu isimler İYİ Parti’yi olağan üstü kurultaya niye çağırıyorlar? Partinizi olağanüstü kurultaya çağırabilirsiniz ancak istifa ettiğiniz partiyi olağanüstü kurultaya çağıramazsınız” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE'NİN  MENFAATİ”

Bahsi geçen isimlerin yeniden İYİ Parti'de kendilerine yer açmaya çalıştıklarını düşündüğünü ifade eden Tanrıverdi, “Yerel seçimlerde başarılı olmadığımıza dair de ifadeler kullanılmış ancak biz İYİ Parti olarak seçimlere bakmadık. Biz seçimlere memleketin geleceği için baktık. Millet İttifakı olarak, 17 yıldır yenilmeyeceği düşünülen, memleketi uçurumun kıyısına getiren AK Parti’nin yereldeki iktidarına son verilmesinde ciddi bir rol oynadık. CHP+İYİ Parti olarak Millet İttifakı’nın kazandığı İstanbul, Anakara, İzmir, Antalya, Mersin ve Adana gibi büyükşehirlerde bütçe, Türkiye bütçesinin % 70’inden fazlasıdır. Eleştirenler, bu şekilde tahlil edemediği içindir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi'nin dediği gibi meseleye üç beş belediye olarak bakamayız, meseleye Türkiye’nin geleceği ve menfaati olarak bakıyor ve görüyoruz” dedi.


Next page

Gazete Yenigün