Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İYİ Parti'nin hedefi 40 bin üye

Üye başvuru sayısının seçimlerin ardından hızla arttığını ve yıl sonuna kadar 40 bini bulacağını ifade eden İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, "31 Mart yerel seçimleri öncesi İzmir'de 30 artı 1 demiştik, 25 artı 1 yaptık. Hedef bizim için girdiğimiz seçimlerdir" dedi

İYİ Parti'nin hedefi 40 bin üye

Mehmet Emin AL / YENİGÜN - İYİ Parti'de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, üyelik başvuru oranında yoğun bir artış yaşanıyor. İl Başkanı Kırkpınar, yıl sonuna kadar 40 bini bulacağını ifade ederken, İl Sekreteri Tanrıverdi ise, söz konusu durumu genelde, partinin ilkeli, dürüst siyasi  anlayışına  bağlarken yerelde de ise yeni atanan başarılı ilçe başkanlarının payının büyük olduğunu kaydetti. Genç ve yeni bir parti olmasına rağmen İzmir'de on binlerce üyesi bulunan İYİ Parti'nin üye başvuru sayısında ciddi şekilde  artış  var. Bornova ve Karabağlar'ın yanı sıra Gaziemir, Konak ve Karşıyaka'da yeni üyeliklerin birden bire artmasını değerlendiren İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi, "İzmir'de üyelerimizin artması vatandaşın, partimizin ilklerine ve siyasi duruşuna duyduğu güvendir. Nedenlerden  biri de gördüğümüz  kadarı ile değerli mevcut ilçe teşkilatı başkanlarımızın yanı sıra yerel seçimler sonrası halkta karşılığı olan, sevilen yeni ilçe başkanlarının atanmış olmasıdır diyebilirim rahatlıkla. Seçmen bütün bunları görüyor ve İYİ Parti'yi tercih ediyor. Üye sayısı sürekli değiştiği için net bir sayı veremeyiz ancak ciddi bir üye artışı var. İl Başkanımız Kırkpınar'ın da dediği gibi yıl sonuna kadar 40 bin üyeyi bulacağını düşünüyoruz" dedi.

HEDEF ÜYE SAYISI

Üye başvuru sayısının seçimlerin ardından hızla arttığını ve yıl sonuna kadar 40 bini bulacağını ifade eden İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, hedef olarak önlerine seçimleri koyduklarını kaydederek, "Üye kaydı elbette partimiz için önemlidir ancak biz girdiğimiz seçimleri hedef olarak kabul ediyoruz. 31 Mart yerel seçimleri öncesi İzmir'de 30 artı 1 demiştik, 25 artı 1 yaptık. İstanbul'u alacağız dedik, aldık. Hedef bizim için  girdiğimiz  seçimlerdir, hedef üye sayısı konusunu biz şöyle düşünüyoruz; İzmir'de yıl sonuna kadar 40 bin yeni üye kaydı gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Bunu yıl sonuna kadar tamamlayacağız" şeklinde konuştu.

PARTİ ÇALIŞMALARI

İzmir'de on binlerce üyesi bulunan İYİ Parti, İzmir'de özellikle eğitim çalışmalarını yaz dönemine rağmen sürdürüyor. Her an bir erken genel seçim olacakmış gibi ilçe teşkilatlarında üye kaydını yapan ve siyasi çalışmalarına ara vermeden devam eden İYİ Parti'nin seçim sonrası Torbalı, Gaziemir gibi bazı ilçelere atadığı yeni başkanların vatandaşlarla spor, sanat ve benzeri aktiviteler ile bir araya gelmesi parti çalışmaları açısından da dikkat çekiyor.

Next page

Gazete Yenigün