Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İyi Parti İl Başkanı Demirci "19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun".

Cumhuriyetimizi birlik ve bütünlük içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz

İyi Parti İl Başkanı Demirci "19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun".

 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJIMIZ.


Gurur ve övünç kaynağımız Gazilerimizin aziz hatıralarını ilelebet canlı tutmak amacıyla, TBMM tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü, "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiştir. Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan
o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.

Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilerek bu günlere kadar ulaşılmıştır. Bundan sonra da, Kahraman Gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız. Bize miras bıraktıkları Cumhuriyetimizi birlik ve bütünlük içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz.

Bu duygu  ve düşüncelerle “Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, yaşayan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.
dedi.

Next page

Gazete Yenigün