Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İyi Parti'den Menemen açıklaması

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, Menemen Belediyesi’ne yönelik operasyonda üç üyelerinin tutuklanmasına ilişkin olarak açıklama yaptı.

İyi Parti'den Menemen açıklaması

Yapılan açıklamada yargılama sürecinin devam ettiği vurgulanırken suçun mahkemece sabit görülmesi durumunda parti olarak derhal gereğinin yapılacağı belirtildi.

İyi Parti'den yapılan açıklama şu şekilde:

Malumunuz olduğu üzere 20/11/2020 Cuma günü Menemen Belediyesi ile ilgili bazı iddialar üzerine başlatılan operasyon neticesinde Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar AKSOY ile birlikte bazı kişilerin de tutuklanarak cezaevine konulması, bu tutuklananlar arasında Partimizin bazı İl Yöneticilerinin ve bir Belediye Meclis Üyesinin de bulunması  hasebiyle,  Partimize ve Teşkilatımıza karşı olağanüstü bir kara propaganda ve algı operasyonu furyası başlatılması söz konusu olmuştur.

Bilinmelidir ki; Partimizin İzmir’de 14 bine yakın üyesi ve tüm teşkilatlarında görevli 1500 e yakın Yöneticisi bulunmaktadır. Parti üyelerimizin ve Yöneticilerimizin özel  hayatları ve mesleklerinde  İYİ Parti mensubiyetine yaraşır şekilde davranmaları gerektiği esas olmakla birlikte İl Başkanlığımızın her Parti Üyemiz yahut Yöneticimizin ticari alışverişlerini, mesleklerini icra ediş şekillerini, sosyal ve ticari hayatlarının her noktasını denetleyebilme ve müdahale edebilme zorunluluğu olmadığı gibi buna fiilen ve fiziken  imkan da bulunmamaktadır.

Bizimde konunun intikalinden itibaren tetkik ettiğimiz üzere, söz konusu iddialar, bir takım ticari alışverişler ile ilgili olup konu, Adli Makamların incelemesi safhasındadır.

Haklarında henüz kesinleşmiş bir ceza hükmü bulunmayan,  hala  hazırda Savcılık Soruşturması aşamasında bulunan ve haklarında tedbir niteliğinde tutuklama kararı verilmiş olan bu mensuplarımız ile ilgili olarak yargı sürecinin adil, şeffaf ve hızlı bir şekilde işletilmesini bekliyor, suçlarının sabit görülmesi halinde Parti Tüzüğümüzün ilgili maddeleri uyarınca gerekli işlemlerin derhal yapılacağını bildiriyoruz.

Ancak bu meyanda, bu hadiseyi  fırsat bilerek Partimiz Tüzel  Kişiliği ne  ve Partimizin üst düzey yöneticilerine karşı saldırıda bulunma cüreti gösterenlere ise yasaların öngördüğü tüm hukuki ve cezai işlemlerin başlatılacağını ve tüm bu kara propaganda manevralarının bertaraf edileceğini,

Kamuoyuna Saygıyla  Duyururuz.

 

Next page

Gazete Yenigün