Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İyi Parti Aydı İl Başkanı Demirci Gazetecilere Yapılan Saldırıyı Kınadı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılmış ve şüpheli uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanmıştır

İyi Parti Aydı İl Başkanı Demirci Gazetecilere Yapılan Saldırıyı Kınadı.

12.01.2021 tarihinde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri  tarafından  efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi’nde K.Ç. isimli şüphelinin ikametinde yapılan arama neticesinde  25 gram satışa hazır hale getirilmiş sentetik uyuşturucu madde ele geçirilmiş, yapılan soruşturma neticesinde şüpheli  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılmış ve şüpheli uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanmıştır. 

Adliye çıkışında tutuklanan K.Ç.’nin yakınları olduğu iddia edilen şahısların, olayı görüntülemeye çalışan görev başındaki basın mensupları Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız’a saldırarak darp ettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. 

Aydın Adliyesi'nde tutuklu bulunan K.Ç. isimli şahsın yakınları tarafından darp edilen gazeteci Kıymet Sarıyıldız ve Murat Uçkaç’a  geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Basın özgürlüğünü engellemeye yönelik bu ve buna benzer olayları kınıyor, sonuna kadar takipçisi olacağımız davada, saldırganların adalet önünde gerekli ceza alacağına inanıyoruz.

                
Süleyman DEMİRCİ
                    
Aydın İyi Parti İl Başkanı

Next page

Gazete Yenigün