Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İşten atılan İZENERJİ çalışanların durumu Tunç Soyer ile görüşüldü:

DİSK Ege Temsilcisi Memiş Sarı, Başkan Tunç Soyer ile İZENERJİ'den atılan işçilerin durumunu görüşmek üzere bir araya geldi. Görüşmede, Soyer'in konuya dair bir açıklama yapmayacağı ve mahkeme kararını bekleyeceği belirtildi

İşten atılan İZENERJİ çalışanların durumu Tunç Soyer ile görüşüldü:

Mehmet Emin AL / YENİGÜN - Güvenlik gerekçesi iddiasıyla işten çıkarılan 16 İZENERJİ çalışanının durumuna ilişkin tepkiler sürerken Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve DİSK'er bağlı Genel İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Arif Yıldız, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in işçilerin durumuna dair bir açıklama yapmasını bekliyordu. Salı günü yapılan basın açıklamasında başkan Soyer'den bir açıklama beklediklerini açık bir dille ifade etmişlerdi.

 

AÇIKLAMA YAPMAYACAK

Başkan Tunç Soyer Yenigün'e yaptığı açıklamada "Bu konuda bir açıklama yapmayacağım, sendika başkanları ile konuyu bir araya gelerek görüşeceğim" demişti. Söz konusu toplantı Başkan Soyer'in makamında gerçekleşti. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, görüşmeden Başkan Soyer'in konuya dair bir açıklama yapmayacağını, mahkemenin sonunda çıkacak karara göre hareket edeceklerini söylediğini belirtti.


"SOYER İLE GÖRÜŞTÜK"
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Memiş Sarı, "Dün akşam saatlerinde bir araya geldik. Sayın Tunç Soyer başkanımızla. Bize işçilerin işten atılmalarına dair herhangi bir açıklama yapmayacağını, mahkemeden çıkacak sonucuna saygılı olacaklarını söyledi. Biz başkana işten atılan arkadaşlarımızın hatta dün adli sicil kayıtlarını yani temiz belgesi ile alana getirdiklerini bu şekilde açıklama yaptığını, ortada hukuken bir yanlış olduğunu açıkladık ki kendisi de zaten hukukçu. Görüşmemizin özeti, yargı sürecini başlatmıştık zaten hafta başında arabulucuya girmiştik. Yaklaşık 10 güne kalmaz burada bölge idare mahkemesine gideceğiz böylelikle. Mahkemeden işten atılma konusundaki yürütmenin durdurulması kararını talep edeceğiz" diye konuştu.

Next page

Gazete Yenigün