Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İstanbul’da deprem!

İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı…

İstanbul’da deprem!

İstanbul saat 16:38’de 4.8 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin ilk belirlemelerine göre deprem Marmara Denizi’nde gerçekleşti. Yerin 16 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem korku ve panik yarattı.

İstanbul'da akşam üzeri 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Vatandaşları korkutan deprem sonrası İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir açıklamada bulundu.

Vali Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

* Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim.

İstanbul'da da hissedilen 4.8 büyüklüğündeki deprem sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklama yaptı. İmamoğlu, şu ana kadar ekiplere iletilen olumsuz bir durum olmadığını söyledi.

Deprem sonrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

İmamoğlu, şunları belirtti:

* Marmara Denizi Silivri Açıklarında 16 km derinlikte, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil.

* İstanbul'umuza geçmiş olsun.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması'na katılmak üzere Topkapı Kültür Parkı'na geldiği dakikalarda deprem yaşandı.

Toplantıda konuşan İmamoğlu, çok şiddetli sayılmayacak bir deprem yaşandığını belirterek “Konuşmamdan sonra Afet Koordinasyon Merkezine geçeceğim. Şimdiden affınızı istiyorum, kusuruma bakmayın” dedi.

Next page

Gazete Yenigün