Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sepsis Hastalığına Dikkat Çekildi.

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Kliniği ile Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından 13 Eylül Dünya Sepsis Günü etkinlikleri kapsamında Sepsis Ege Bölge Toplantısı İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane Konferans salonunda düzenlenmiştir.

İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sepsis Hastalığına Dikkat Çekildi.

Toplantının açılış konuşmasında konuşan İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Kliniği’nden Prof. Dr. Murat Aksun; Sepsis ile ilgili düzenlenen bu toplantıya hastanemizin ev sahipliği yapmasından mutluluk ve gurur duyuyorum. Katılımcıların buradan edindikleri bilgilerle Yoğun bakımlarında sepsis oranlarını düşürmek,erken tanı koymak ve sepsis hastalığını yönetmek için daha çok bilgiye sahip olacağına inanıyorum, katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
Prof. Dr. Aksun’un konuşmasının ardından Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Uyar ise Dernek olarak 13 Eylül Dünya Sepsis günü dolayısı ile Sepsis hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak için “7 Bölge Sepsis Toplantıları” adı ile Türkiye’nin 7 Bölgesinde toplantılar düzenlendikleri dün Ankara’da başlayan toplantının 5 bölge toplantısının aynı gün yapılması ile  toplantı programının devam ettiği belirterek Ege Bölgesi’nde İzmir ilinin köklü hastanelerinden İ.K.Ç.Ü. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliği yapmasından dolayı hastane yönetimine ve klinik çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etmiştir. Sepsisin çok ölümcül bir hastalık olması, az tanındığı için ve tedavilerde gecikme olduğundan dolayı hem sağlık çalışanlarımızı bu konuda bilgilendirmek ve farkındalığı artırmak, hem de biraz daha halkımıza yönelik bu hastalığı tanıtmak ve erken tanı ve tedaviye olanak sağlamak için düzenlenen bu toplantının faydalı olması dileyerek katılımcılara teşekkür etmiştir.
Toplantıda Mensure Çakırgöz tarafından Epidemiyoloji ve Farkındalık, Prof. Dr. Murat Aksun Acil Tedavi Yaklaşımları, Murat Arslan Tanı, Nimet Şenoğlu İleri Tedaviler konusunda katılıcılara sunumlarını yapmışlar ve toplantı soru cevap bölümü ile sona ermiştir.
 

Next page

Gazete Yenigün