Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

İGC Basın Ligi tüm hızıyla devam ediyor

İGC tarafından organize edilen ve İzmirli gazetecilerin yer aldığı Basın Ligi tüm hızıyla devam ediyor

İGC Basın Ligi tüm hızıyla devam ediyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Basın Ligi Ünver Ergün Sezonu 8 Ekim'de başladı. Turnuva başlama vuruşu Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve İGC Başkanı Misket Dikmen tarafından yapıldı. 

Turnuvada, İZ Gazete’nin farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı “Atılan her gol bir fidan” kampanyası dikkat çekti. İZ Gazete turnuva sonunda attığı her gol başına bir fidan dikeceğini bildirerek örnek bir tavır sergiledi.

FATİH GÜRBÜZ’DEN GOL ŞOV

Turnuvanın en ren golcü ismi ise İZ Gazete takımında oynayan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz oldu. Gürbüz attığı 8 gol ile adeta takımının galibiyetini sırtlayan kişi oldu.

İlk karşılaşma İZ Gazete ile Özgür Gazeteciler arasında yapıldı. Adı “Özgür” ancak takım resmen sahada tutsak kaldı ve karşılaşma Özgür Gazeteciler takımının 17-8’lik yenilgisiyle sonuçlandı.

BAHRİ BAŞKAN KALEDE ADETA DEVLEŞTİ

Gecenin diğer karşılaşması ise Basın spor ile TSYD İzmir arasında oynandı. TSYD İzmir Şube Başkanı kaleci olarak oldukça başarılı bir grafik çizdi. İki takım karşılaşmanın başında kontrollü oynasa da ilerleyen dakikalarda TSYD İzmir, Basın Spor’un 61 numarası Şenol’un sert şutlarına daha fazla dayanamadı. Ahmet Sağır’ın da etkili oyunuyla Basın Spor karşılaşmadan 13-3 gibi net bir skorla galip ayrıldı.

MİLLİYET İDDİALI

Turnuvanın son karşılaşması Cumhuriyet Gazetesi ile Milliyet Gazetesi arasında oynandı. Geçen yılki turnuvada kalitesini ortaya koyan ve gol kralı çıkaran Milliyet takımı, bu sene de galibiyetle başlayarak iddiasını sürdürdü. Milliyet takımı karşılaşmayı 10-4 kazandı.

Ünver Ergün Sezonu bugün oynanacak maçlar ile devam edecek.

10 EKİM (BUGÜN) MAÇ PROGRAMI

20:00 – Ege Telgraf Gazetesi-İLKSES Gazetesi

21:00 – Yenigün Gazetesi-Turkuvaz Medya

22:00 – Basın Danışmanları-Anadolu Ajansı

11 EKİM (YARIN) MAÇ PROGRAMI

20:00 - İnternet Medyası - TRT

21:00 - Sabah Gazetesi - 9 Eylül Gazetesi

22:00 - Özgür Gazeteciler T. - Yenigün Gazetesi

Next page

Gazete Yenigün