;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Son dakika… Tayland’da silahlı saldırı! Asker ateş açtı: Ölü sayısı yükseliyor

Tayland'ın Nakhon Ratchasima şehrinde bir asker silahlı saldırı düzenledi. Yetkililer saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 17'ye yükseldiğini duyurdu.

Son dakika… Tayland’da silahlı saldırı! Asker ateş açtı: Ölü sayısı yükseliyor

Yerel basında yer alan ancak yetkililer tarafından henüz doğrulanamayan ilk bilgilere göre bir asker, bulunduğu birlikteki silah arkadaşlarına ateş açtıktan sonra firar etti.

Bir komutan ile iki askeri öldüren ve adının Jakrapanth Thomma olduğu iddia edilen saldırgan, el koyduğu askeri araçla kaçarak bir alışveriş merkezine girdi. Burada sivillere ateş açan asker, aralarında polislerin de bulunduğu çok sayıda kişinin ölümüne yol açtı.;

Bangkok merkezli Erawan Sağlık Merkezi'nden isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin verdiği bilgiye göre saldırı sonucu ölü sayısı 17'ye, yaralı sayısı 14'e yükseldi. Yaralıların yakın bölgelerde bulunan 6 farklı tıp merkezine kaldırıldıkları bildirildi.Alışveriş merkezindeki müşterileri rehin aldığı düşünülen Thomma, saldırı anını Facebook’tan canlı yayınladı. Yerel saatle 19.20’de bir de ‘selfie’ paylaşan saldırgan, tüfek tutarken görüldüğü fotoğrafın altına ‘Çok yorgunum’ yazdı.

Sosyal medya devi kısa süre sonra paylaşımları kaldırırken hesabı da kapattı.

Polis yetkilileri, saldırganı etkisiz hale getirmek için çalışmaların sürdüğünü duyurdu.

Next page

Gazete Yenigün