Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Hekimoğlu dizisine bir tepki de TBMM’den

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Hekimoğlu dizisindeki doktor ve ilaç mümessili kadının arasında yaşanan yatak sahnesini TBMM gündemine taşıyarak hem Kanal D'nin özür dilemesini hem de RTÜK'ün harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Hekimoğlu dizisine bir tepki de TBMM’den

Kanal D’de yayınlanan 'Hekimoğlu' adlı dizide ilaç mümessili kadın ile doktor arkadaşı arasındaki otel odası sahnesi, TBMM gündemine de taşındı.

Hekimoğlu dizisinin son bölümünde doktor ve ilaç mümessili kadının bir otel odasında birlikte olduktan sonra yaşanan diyalog tepki çekti. Doktor Hekimoğlu ile henüz karşılaşmadıklarını söyleyen kadın mümessilin, bu sahne üzerinden kadınlığını kullanarak işini yaptığı yönünde algı oluşturulması izleyiciden ve ilaç mümessillerinden büyük tepki gördü.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de TBMM'de yaptığı açıklamada, Kanal D'ye özür çağrısında bulunarak, “Dizide tıbbi mümessillerle ilgili etik değerlerden yoksun bir bölüm sahnelendi. Bu durum hem mesleği aşağılama hem de kadın hakları açısından sorunlu bir yaklaşım.
RTÜK'ü göreve çağırıyorum. Ana akım medya ekranlarında hakarete uğramayan muhalefet mensubu siyasetçi kalmadı. Kan gövdeyi götürüyor, kırılmayan kol, bacak, parmak kalmadı ama ceza yok. Bari tıbbi mümessillerin kırılan onurunu tamir edin” dedi.

Next page

Gazete Yenigün