Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Hasan Karabağ Büyükşehir için yola çıktı

Hasan Karabağ, büyükşehir belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı

Hasan Karabağ Büyükşehir için yola çıktı
2019 yerel seçimleri yaklaşırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'Aday değilim' açıklamasının ardından CHP'de bazı isimler ön plana çıkmaya başladı. Uzun zamandır kulislerde büyükşehir belediye başkanlığı için ismi geçen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, büyükşehir belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı

2019 yerel seçimleri yaklaşırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'Aday değilim' açıklamasının ardından CHP'de bazı isimler ön plana çıkmaya başladı. Uzun zamandır kulislerde büyükşehir belediye başkanlığı için ismi geçen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, büyükşehir belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Gazetemizi ziyaret eden Karabağ, Yenigün Gazetesi Genel Müdürü Sibel Durur ve Genel Yayın Yönetmeni Yunus Karakaya ile yerel seçimleri değerlendirdi. İzmir için kolları sıvadığını aktaran Karabağ, ilçe turlarına da başladığını ifade etti. Bayraklı'da kurucu belediye başkanı olarak çalışmalarıyla dikkat çeken Karabağ, İzmir için projelerinin hazır olduğunu söyledi. Parti örgütüyle ve İzmir halkıyla sıcak ilişkiler kuran Karabağ'ın isminin, 2019 yerel seçimlerinde ön plana çıkabileceği parti kulislerinde konuşuluyor. CHP açısından çok kritik olacak olan seçimde, Karabağ'ın her kesimden oy alabileceği  de belirtiliyor. Başkan Karabağ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ilçede gerçekleştirdiği etkinlikler İzmir'de ve ülke genelinde çok konuşulmuştu. 

İZMİR'İN HİKAYESİ OLMALI

1973 yılında beri İzmir'de siyaset yaptığını ifade eden Karabağ, İzmir'in arzu ettiği seviyede olmadığını söyledi. İzmir'in bir cazibe merkezi haline gelmesi gerektiğini ifade eden Karabağ, “İzmir'de ne yazık ki bir cazibe merkezi yok. Turistlerin gezebileceği, zaman geçirebileceği bir yer olmaması, gecekondu sorunu, kent kimliğinin olmayışı durumu var. Kentlerin mutlaka bir hikayesi olmalı. İzmir bu hikayeyi yakalayamadı. Her zaman bu örneği veriyorum; Barselona kenti, futbol takımıyla markalaşmaya gitti. Bayraklı da markalaşma anlamında önemli bir noktaya geldi. Çünkü biz halka dokunan projeler ürettik. Aynı sıçramayı İzmir'de de yapmamız gerekiyor. İzmir, potansiyeli çok yüksek olan bir kent ve artık bir hikayeye ihtiyacı var. Kentsel dönüşüm de ivedilikle ele alınmalı. İzmir'de bir değişim olması gerektiğini her fırsatta dile getiriyordum. Mesele sadece bir ismin göreve gelmesi değil, göreve geldikten sonra belediye başkanlığını hakkıyla yapabilmesi. Büyükşehir belediye başkanı olmak hiç kolay bir şey değil. Türkiye'nin üçüncü büyük kentini yönetecek bir isim her konuda beceriye sahip olmalı. Ben bu beceriye sahip olduğumu düşünüyorum ve kendime güveniyorum. Partimiz ve İzmir halkı beni bu göreve layık görürse, İzmir için çalışmaktan onur duyarım” dedi.

Doğukan Fikri FİDAN
 

Next page

Gazete Yenigün