Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Hamza DAĞ’dan Türkçe tweet Yorumu: ‘Zor’ oyunu bozar!

AK Partili Hamza Dağ katıldığı kongrelerde gündeme dair açıklamalar yaptı. Dağ 2023 seçimlerinin Türkiye’nin en sert seçimleri olacağını ifade etti.

Hamza DAĞ’dan Türkçe tweet Yorumu: ‘Zor’ oyunu bozar!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ hafta sonu yapılan kongrelere katılarak gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin sadece son 7-8 elde ettiği kazanımların dahi çok büyük olduğunu aktaran Dağ, “Pandemi sürecini olabildiğince olumlu yürütüyoruz. Tabi ki ekonomiye yansımaları oluyor. Hayat durunca ekonomiye etki ediyor. Ciddi anlamda büyümeye tesiri oluyor. O dönemde alınan kararlar insanlarımızın hanelerinin en azından zayıf noktada bir sıkıntı yaşamaması Haziran ayına kadar bizi bir noktaya kadar getirdi. Haziran ayından sonra hem yeni sosyal hayatın başlamasıyla birlikte hem de yeni sürecin başlamasıyla birlikte son rakamlar açıklandığında sanayi üretiminde artışlar oldu. Bütçe dengesinde de ciddi olumlu gelişmeler olduğunu görüyoruz. Kovid-19 sürecine dair yavaşlama dönemine girer girmez Ayasofya’yı ibadete açtık. Ayasofya’nın ibadete açılması çok kritik süreçlerde oldu. Milletimiz destek verdi, hayata geçti. 18-19 yıllık sürece değil sadece 2020 yılında 7-8 ayda yaptıklarımıza baktığımızda bu ülkenin elde ettiği kazanımları görüyoruz” açıklamasında bulundu.

“2023 TÜRKİYE’NİN EN SERT SEÇİMİ OLACAK”

AK Parti’nin 2002’den bu yana girdiği hiçbir seçimi kaybetmediğini dile getiren Dağ 2023 seçimlerine dikkat çekerek, “Bugün seçilen AK Parti kadroları bizi 2023 seçimlerine götürecek, 2024 seçimlerinin de altyapısını yapacak. Dolayısıyla bugün alınan kararlar Türkiye’nin geleceğini belirleyecek. 2023 seçimleri belki Türkiye’nin en sert seçimleri olacak. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan 1989’dan bu yana kendi aday olarak girdiği hiçbir seçimi kaybetmedi. Beyoğlu seçimini kaybetti dediler ama sandıkta kazandığı halde mahkeme önünde kaybetti. 1994 seçimlerinde hiç şans verilmedi, gece yarısı herkes İlhan Kesici’yi tebrik ettiği halde sabaha karşı 100 bin oy farkla seçimi kazandı. Orada yaptığı hizmetlerle 2002’den bu yana girdiği ve girdiğimiz hiçbir seçimi kaybetmedik” ifadelerini kullandı.

“KARŞI TARAF TOPYEKUN SAVAŞACAK”

Dış güçlerin topyekun hareket edeceğini belirten AK Partili Dağ, “Amerika Birleşik Devletleri önceki Başkan Yardımcısı Joe Biden ‘Diğer formülleri bu defa uygulamayacağız. Muhalefetle birlikte netice alacağız’ diyor. Diğer formüllerden kastı da 15 Temmuz, 27 Nisan! İlk defa seçimle netice almak için savaş vereceğini söylüyor. Karşı taraf topyekun böyle bir mücadele içine girecek. Bize ne düşüyor? Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, öncülüğünde, ondan güç alarak seçimlerden netice aldık. Yine onun liderliği bizim için ışık tutacak. 2023 seçimlerinde karşı tarafın sadece siyasi parti olarak değil topyekun yaptığı mücadelede bize düşen bugüne kadar yaptığımız çalışmaların daha fazlasını yapmak. Bir takım şeyler biraz daha zorlayıcı olabilir. 2023 itibariyle 21-22 yıldır iktidarda olmuş olacağız. Demokratik seçimlerin olduğu hiçbir ülkede böyle bir imkan olmadı. Onun için sert geçecek 2023 seçiminde görev alan ve almayan kardeşlerimizin hepsine büyük bir görev, büyük bir yük düşüyor. Bizler de hem milletvekillerimiz, il başkanlarımız sizlerin birkaç adım önünde çalışmak mecburiyetindeyiz. Allah’ın izniyle böyle devam edeceğiz” diye konuştu.

“DOĞU AKDENİZ GELECEK YILLARIN DA MESELESİ”

Türkiye’nin yürüttüğü dış politikaya değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, “Birçok meseleler yaşıyoruz. Bu yaşadığımız meselelerde sadece bugünün Türkiye’sinin değil 5-10-50 yıl sonra yaşayacak olanların hakkını ve hukukunu da savunuyoruz. Aslında Kurtuluş Savaşı’ndaki durumun aynısını yaşıyoruz. ‘tek başımızayız, kimse bize destek vermiyor. Sadece yanımızda Libya ve bu ülkenin halkları var. ABD, Fransa, Yunanistan, İsrail, Mısır karşımızda, Rusya’nın dışişleri bakanı bir müddet önce Kuzey Kıbrıs Rum kesimini ziyaret etti, o da karşımızda’ diyorlar. Birinci Dünya Savaşı bittikten sonra yanımızda kim kaldı? Yani İngiltere ve Rusya’nın teşvikleriyle Yunanistan topraklarımızı işgal etmemiş miydi? İngiltere karşımızda değil miydi? Fransa, Akdeniz’i işgal etmemiş miydi? O zaman da Kuvayı Milliyeciler, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, ‘Herkes karşımızda, zaten başarısız oluruz, Ankara ve etrafını alalım, gerisine karışmayalım’ dese miydi? Deseydi ne olacaktı? Bunun için Doğu Akdeniz meselesi gelecek yılların da meselesidir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ADAMLARIN TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI VAR”

Keşfedilmiş doğalgaz rezervinin yüzde 47’si o bölgede. Herkesin iştahı kabarmış ama biz bekleyeceğiz, bir şey yapmayacağız. Bize sunuluna razı olacağız. Biliyor musunuz razı olsak dahi adamların öyle bir düşmanlığı var ki yapmış oldukları planda bu gazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşımak en ucuz sistem olmasına rağmen onu bile yapmayı düşünmüyorlar. Midilli üzerinden, Sakız üzerinden, denizin altından 25 milyar dolar gibi bir bütçe harcayarak taşıma işlemini yapalım diyorlar. Orada bile Türkiye’yi kenara koymaya çalışıyorlar. Böyle adama, böyle ülkeye karşı sessiz kalıp, bu ülkenin hakkını mı yedirelim? Şu anki muhalefet iktidar olsaydı onlar büyük ihtimalle bir formül bulur, ‘Bize 3-5 kuruş verecekler’ diyerek, bu milleti kandırmaya çalışabilirlerdi. Yıllarca böyle yaşadılar. Bundan sonra böyle bir ihtimal söz konusu değil.

MACRON TÜRKÇE TWİT ATTI

Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla Macron, Türkçe bir twit atarak, ‘Türkiye’yle uzlaşmak istiyoruz’ dedi. İşte ‘Zor’ oyunu bozar. Bunların oyununu bozdu. Bu konuda 83 milyon ve bundan sonra bu ülke vatandaşı olarak yaşayacak insanların hakkını hukukunu savunmak bizim en net mecburiyetimizdir. Bundan sonra da devam edeceğiz. 2023 seçimlerinin işret fişeği olan kongrelerimizin hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.  -Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün