Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Hacı Mustafa Gültekin Camii Açıldı

Karşıyaka’da 27 yıldır müteahhitlik yapan Niyazi, Ali ve Osman Gültekin kardeşler tarafından Bostanlı’da hayata geçirilen ve babaları Hacı Mustafa Gültekin’in ismini taşıyan cami törenle açıldı.

Hacı Mustafa Gültekin Camii Açıldı

2016 yılında inşaatına başlanan Hacı Mustafa Gültekin Camisi İzmir valisi Erol Ayyıldız, İzmir milletvekili Necip Nasır, Karşıyaka Belediye başkanı Cemil Tugay, Narlıdere belediye başkanı Ali Engin, Çiğli kaymakamı Kaya Çıtak, İzmir Ticaret Odası başkanı Mahmut Özgener, Karşıyaka müftüsü İsa Gürler, federasyon ve dernek başkanları, muhtarlar ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açıldı. 
Kuran tilaveti ile başlayan törenin açılış konuşmasını Niyazi Gültekin yaptı. Konuşmasında caminin yapımında emeği geçen çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan Niyazi Gültekin, “Bostanlı’ya kazandırdığımız bu güzel eserin açılışında bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Bu bölgede ibadet alanına çok ciddi bir ihtiyaç duyulduğundan caminin yapımını kardeşlerimle beraber üstlendik. Camiyi inşa ederken farklı bir mimari anlayışı benimsedik. İnşaat aşamasında dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeler kullandık. Cami hassasiyetini sonuna kadar gözeterek en güzel şekilde yapmaya çalıştık” dedi.
800 KİŞİLİK İBADET ALANI, 100 KİŞİLİK KONFERANS SALONU, 80 KİŞİLİK KURAN KURSU
Caminin teknik detayları ile ilgili de bilgi veren Gültekin, “Cami bin 200 metrekare arsa üzerinde 3 kat olarak inşa edildi. Zemin katta 100 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 2 adet 40 kişilik kuran kursu, imam için lojman ve bay/bayan lavabolar bulunuyor. İkinci katta 550 metrekarelik alan erkekler için ibadet yeri olarak ayrıldı. Üçüncü katta ise 180 metrekarelik alan kadınların ibadeti alanı olarak ayrıldı. Toplamda 800 kişi aynı anda cami içerisinde ibadetini gerçekleştirebilir. Caminin bahçe peyzajını da özel olarak düzenledik. Cami bahçesine çok sayıda ağaç diktik” ifadelerini kullandı.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Milletvekili Necip Nasır, Karşıyaka belediye başkanı Cemil Tugay ve ilçe müftüsü İsa Gürler yaptıkları konuşmada caminin kente hayırlı olmasını dileyerek, camiyi yaptıran Gültekin kardeşlere teşekkür etti. 
Açılış töreninin ardından Cuma namazı kılındı. 
 

Next page

Gazete Yenigün