Haberler > Magazin

Yayın Tarihi: 16 Ekim 2020 - 09:52

Yeryüzüne sevgi ve merhamet hakim olsun.

Oyuncu Zilan Duru; Monica Belluci'yle benzerliği ile çok konuşuluyor. Dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Monca Belluci'ye benzerliği ile konuşulan güzel oyuncu Zilan Duru, Yenigün Gazetesi okurları için objektif karşısına geçti. Diyarbakır'da doğup İzmir'de büyüyen oyuncu Zilan Duru, tacını Azra Akın'ın elinden giyen tescilli bir güzel. Birçok dizide ve bir sinema filminde rol alan güzel oyuncu ile sizler için söyleştik.

Mesut VARLIK / YENİGÜN - Dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Monca Belluci'ye benzerliği ile konuşulan güzel oyuncu Zilan Duru, Yenigün Gazetesi okurları için objektif karşısına geçti. Diyarbakır'da doğup İzmir'de büyüyen oyuncu Zilan Duru, tacını Azra Akın'ın elinden giyen tescilli bir güzel. Birçok dizide ve bir sinema filminde rol alan güzel oyuncu ile sizler için söyleştik.

 

- Monica Belluci'yle benzerliğin çok konuşuluyor. Bu konu Dünya magazininde de yer aldı. Bununla ilgili düşüncelerin neler?

Monica Belluci Dünyanın en çekici kadını olarak tanımlanan bir kadın; ona benzetilmem benim için gurur verici. En çok da karşılıklı olarak birbirimizin resimlerini beğeniyor olma durumu, çok mutlu olmamı sağladı. Dünya çapında güzelliği ve başarısı kabul görmüş bir kadına benzetilmek ve bu benzerliğin onun tarafından da onaylanması benim için gerçekten harika bir his. Güzelliğin sadece dıştan yapılan uygulamalara dayalı olduğunu düşünmüyorum. Koronadan önce düzenli gittiğim bir spor salonu vardı. Şu an o konuda biraz zorlandığımı söyleyebilirim. Bu sıralar meditasyona yöneldim. Düzenli kolajen kullanımı ve detoks yapmaya çalışıyorum. Onun dışında her kadının yaptığı rutinleri uyguluyorum.

-Günümüzde Kadına yönelik şiddet fazlasıyla arttı bu konuda neler söylersin?

Bir tek kadın konusunda değil şiddet insanın yaşama uyguladığı bir çirkinliktir. İnsan şiddeti sadece insanlara karşı değil; Doğaya, hayvana ve neticesinde her canlı türüne yöneltiyor. İnsan öfkesinin dizginlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun yolu da sevgi ve merhameti çoğaltmaktan geçiyor. Keşke yeryüzüne sevgi ve merhamet hakim olsa. Ben hayvanları çok seviyorum özellikle kedileri. Onlar daha saf ve temiz geliyor. İnsanlar, hayatlarının 3'te 1'ini uyuyarak geçirirler, diğer 3'te 1'ini boşa harcarlar. Maalesef yaşamaya kalan son dilim de şiddet ve benzeri anlamsız hiç de hoş olmayan eylemlerle karşımıza çıkıyor. Oysa insan kendisini daha insancıl bir şekilde geliştirebilir. Eğitim ile kişisel ve toplumsal farkındalığın arttırılması gerekiyor. Bence bu konuda aile içi eğitim en önemli unsur. Kadın İnsan yaşamını şekillendiren öğeler içinde en güçsüz halkayı temsil ettiği için maalesef şiddetten en çok etkilenen ve mağdur olan durumunda. Çoğu kadın ve hatta ben de dahil olmak üzere bundan nasiplendik.

-Dizi mi yoksa sinema filmi mi tercihin?

Diziler kendi içlerinde güzellik barındırsalar da sinema filmi çekmenin tadını bir kere almış bir oyuncunun dizi diyeceğini sanmam. Zira dizi suya yazı yazmak gibi tüketime dayalı, bıraktığın anda kalıcılığını korumayan bir sektör ürünü. Ama sinema hem izleyene hem çekene kattıkları ve kalıcılığıyla daha tercih edilebilir. Keşke zorunluluklar olmasa ve sektör buna müsait olsa da hayatımızı eski zamanlardaki gibi yılda bir iki sinema filmi yaparak sürdürsek.