Haberler > Magazin

Yayın Tarihi: 16 Ocak 2021 - 12:22

Ünlü tasarımcı Serdar Uzuntaş Milano Erkek Moda Haftası’na rahatlık akımını getiriyor

15-19 Ocak arası gerçekleşecek olan Milano Erkek Moda Haftası, birçok tasarımcıyı bir araya getiriyor. Milano Erkek Moda Haftası’na arka arkaya üçüncü kez katılacak tek Türk tasarımcı olan Uzuntaş, tasarımlarında pandemi sonrası rahatlık akımının hayatımızın her anına yayılımını anlatacak.

Mesut VARLIK/YENİGÜN- Milano Erkek Moda Haftası’na arka arkaya üçüncü kez katılacak tek Türk tasarımcı olan Uzuntaş: ‘’Asil ve zarif çizgilerden oluşan tasarımlarımın erkeklerin tarzında oluşturacağı derinliği seviyorum. Temmuz ayındaki ilk dijital moda haftası, biz tasarımcılara yeni deneyimler kazandırdı. Pandemi ile tasarımlarımda oluşan rahatlık teması benim tarzımın da evrilmesine yol açtı. Rahatlık artık hayatımızın her anında ön planda olmakta’’ dedi

2021-2022 Sonbahar Kış koleksiyonunda, aristokrat bir estetik anlayışla kişisel büyük yolculuğu için kıyafetlerini seçen bir beyefendinin hikayesini anlatan Serdar Uzuntaş; coğrafi kökenleri ne olursa olsun, tüm erkeklerin tarzlarının ruhsal bir yakınlıkla birleşimini anlatıyor.