Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 31 Mart 2021 - 16:24

Ulus'u kaybettik!

1,5 yıl önce hastalanarak önce Balıkesir Devlet Hastanesine ardından Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesine nakil olan kalp hastası 4 yaşındaki Ulus Umut, hayatını kaybetti

Kerim UĞUR / YENİGÜN - Kalp hastası 4 yaşındaki Ulus’tan kötü haber geldi. 1,5 yıl önce hastalanarak önce Balıkesir Devlet Hastanesine ardından Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesine nakil olan kalp hastası 4 yaşındaki Ulus Umut, hayatını kaybetti.

Henüz daha 2,5 yaşındayken aniden rahatsızlanarak ilk tedavisi Balıkesir Devlet Hastanesinde yapılan Ulus Umut, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesine getirildi. Burada "Kalp büyümesi ve kalp kaslarında süngerleşme" tanısı konulan minik Ulus için doktorlar tek çarenin "organ nakli" olarak belirledi. Doktorların tavsiyesi üzerine Umut ailesi, hem tedavinin aksamaması için hem de Ulus’u koronavirüs ile çeşitli enfeksiyonlardan korumak için İzmir’e taşındı. Ancak geçen üç yılda Ulus Umut’a kalp bağışı çıkmadı.

İki kez yoğun bakıma girerek burada 15'er gün tedavi gören minik Ulus, ikinci kez girdiği yoğun bakımdan da çıkarak ailesini sevindirmişti. Ancak Ulus, yoğun bakımdan çıktıktan üç sonra dün yaşam savaşını kaybederek hayatını kaybetti.

SEFERBER OLMUŞLARDI

Beyin felci hastası oğlu 8 yaşındaki Kadirhan'ın ölümünün acısını yaşayan anne Dilek Umut bu acıyı bir kez daha yaşamak istemediğini defalarca belirterek ailesi ile birlikte Ulus Umut'a uygun kalbin bulunması için adeta seferber olmuştu.