Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 24 Haziran 2019 - 12:23

Foça'da halaylı kutlama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun ikinci kez kazanması İzmir’in Foça İlçesi’nde halay ve sloganlarla kutlandı.

Bazı vatandaşlar araç konvoyu oluşturarak kentte tur atarken, bazı vatandaşlarsa herhangi bir siyasi parti yada kuruluşun çağrısı olmadan meydanda toplanarak eğlendiler.

Saat 22.30 dolayına kadar ilçede seçim sonuçlarına ilişkin bir hareketlilik yaşanmadı. Bu saatten sonra çoğu gençlerden oluşan bazı vatandaşlar sokaklarda korna çalarak araçlarıyla tur atmaya başladılar. Yaz mevsimi ve hafta sonu olması nedeniyle kalabalık olan Demokrasi Meydanı’nda da bir grup vatandaş bir klarnetçi ve bir darbukacıdan oluşan iki müzisyenin çaldığı parçalarla kutlama ateşini yaktılar. Kendilerini görüp gelenlerle grup kısa sürede yüzlerce kişiye ulaştı. Başta “Damat Halayı” parçasıyla olmak üzere halaylar çeken, “Karşıyakalı” gibi bildik şarkıları bağıra çağıra birlikte söyleyen,  roman  müzikleriyle göbek atan katılımcılar, maytaplar yaktılar,  şarkı aralarında “Her şey güzel olacak” sloganı attılar.

Hehangi bir siyasi parti simge ve bayrağının taşınmadığı alanda, geceyarını geçkin saatlere kadar kutlama devam etti.