Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 09 Nisan 2021 - 08:43

Emniyet Müdürü Aşkın, 'İzmirli polisini bağrına basıyor'

6 – 12 Nisan Polis Haftasını kutlayan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “İzmirliler, polisini bağrına basıyor, bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu

Halime ERDOĞAN / YENİGÜN -  10 Nisan 1845 tarihinde kurulun Türk Polis Teşkilatı, ülkenin huzur ve düzeninin bozulmaması, vatandaşların güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için 176 yıldır gece gündüz fedakarca görev yapıyor. Ülkemizde her yıl 6-12 Nisan tarihleri polis haftası, 10 Nisan ise polis bayramı olarak kutlanıyor. 2016 yılında İzmir Emniyet Müdürü olarak görevlendirilen, o tarihten itibaren İzmir’de önemli başarılara imza atan Dr. Hüseyin Aşkın, Polis Haftasına dair duygularını Yenigün’e anlattı. Terörle mücadele kapsamında önemli çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Hüseyin Aşkın, “Emniyet teşkilatı, milletinin huzuru, vatanın bölünmez bütünlüğü için bütün gücüyle, canla başla çalışıyor. Hem terörle, hem uyuşturucu belasıyla mücadele ediyoruz. Son dönemde alçak FETÖ Terör Örgütüyle mücadelemiz son sürat, hız kesmeden devam ediyor. Terörle olan mücadelemiz 17-25 Aralık sonrasında çok yoğun olarak devam etti. 15 Temmuz hainliğinin ardından tüm teşkilat olarak çok yoğun, titizlikle sürdürülen çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bizler, tüm görevlerimizi milletimizin huzuru için yapıyoruz” açıklamasında bulundu.


'PANDEMİDE HEP SAHADAYDIK'

Çin’in Wuhan Eyaleti’nde baş gösteren ve kısa süre içinde tüm dünyaya yayılarak Pandemiye sebep olan kovid-19 mücadelesi kapsamında emniyet teşkilatının önemli sorumluluklar üstlendiğini belirten İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “Geçtiğimiz Mart ayından itibaren ülkemizde, dünya genelinde baş gösteren salgın hastalıkla mücadele ediliyor. Bizler, emniyet teşkilatı olarak kovid-19 ile mücadele noktasında da çalışmalar yürütüyoruz. Pandemi sürecinde görevlerimizde çok ciddi artışlar oldu. Biz hep sahadaydık, bu süreçte çok sayıda vatandaşa temas ettik. Hem genel görevlerimiz kapsamında hem de pandemi şartlarında evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza hizmet noktasında sürekli aktif ve temas halindeydik. Bu durumdan, tabi ki vaka olarak çok etkilendik ama buna rağmen hem vatandaşımızın sağlığını korumak adına hem de asayişi temin etmek adına bütün görevlerimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. Emniyet Teşkilatı olarak, Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’de de çok üstün bir özveriyle çalıştık” dedi. 

'Şevkle ve azimle hizmete devam edeceğiz'

Tüm Emniyet Mensuplarının, Polis haftasını kutlayan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “Bizler, milletimize hizmet etmekten, onların huzurunu, güvenliğini sağlamaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Milletimizin bizlere olan teveccühü de bizleri çok mutlu ediyor. İzmir halkı, İzmir Polisini gerçekten bağrına basıyor. Bu da bizim için çok önemli, çalışmalarımız anlamında çok önemli bir işaret olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı da çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da aynı şevkle, azimle, milletimizin huzuru, devletimizin bölünmez bütünlüğü için, ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben bu vesileyle Emniyet Teşkilatı’nın bütün mensuplarının, Polis Haftasını, gününü kutluyorum. Daha sonraki yıllarda, nice sağlıklı, huzurlu, mutlu nice günlerde tüm teşkilatımızla birlikte olmayı diliyorum” diye konuştu.