Haberler > Gündem

Yayın Tarihi: 10 Nisan 2021 - 22:02

Eflin Lina'yı yaşatalım

Eflin Lina'yı yaşatalım

Eflin Lina'yı yaşatalım
Siirt'te 3 aylık Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası Eflin Lina, hayata tutunmak istiyor. Siirtli Özer çiftinin genetik rahatsızlığı olan 1 tip SMA hastası bebeği zor günler geçiriyor. Hayata tutunma mücadelesi veren bebeğin kaybedecek bir günü bile yok.Duyarlı vatandaşlar tarafından sosyal medyada, #SMAdegileflinlinakazanacak, "Gün, Eflinlina'ya destek günü", "Eflinlinayadestekol" temasıyla başlatılan kampanyaya tüm duyarlı vatandaşların desteği bekleniyor.
Özellikle bu tip hastaların tedavisinin çok güç ve maliyetli olduğunu belirten Siirtli Özer çifti, daha fazla paylaşım yapılarak SMA hastası çocukları Eflin'e maddi destek sağlanabileceğini, aynı zamanda Eflin gibi tedavi bekleyen onlarca SMA hastalarına yönelik kamuoyunda bir duyarlılığın oluşabileceğini söyledi.

DESTEK BEKLİYORLAR
Küçük çocuğun dedesi Gazeteci Ömer Özer de, “Yaklaşık 1 aydır İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tedavi altında olan torunum Eflin Lina için umudumuzu yitirmedik. Çocuğumuzu, verilecek desteklerle ABD’deki “Zolgensma Gen Tedavisi”ne yetiştirmek istiyoruz. Oğlum, eşi ve bizler, büyük zorluklar içinde olmamıza rağmen umudumuzu yitirmedik. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Torunum Eflin Lina için henüz geç değil. Dileyen hayırseverler 05365646764 numaralı telefondan bana ulaşarak detaylı bilgi alabilir” dedi.