Haberler > Gündem

Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2021 - 15:47

Depremzede Arzu Teyze duygu dolu anlar yaşattı; “Bana Arif Barata bakıyor”

İzmir’de yaşanan depremde göçük altında kalan 76 yaşındaki Arzu Özden, kendisine AK Partili Arif Barata’nın baktığını belirterek, “Ben devletimizden iş istiyorum, kendi paramı kazanarak hacca gitmek istiyorum. Artık emeğim olmayan parayı almak istemiyorum” açıklamasında bulundu.

Halime Erdoğan / Yenigün Adapazarı Depremi’ni yaşayarak, İzmir’e yerleşen Arzu Özden, İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan depremde göçük altında kalmış. İzmir Valiliği Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’nde yaşayan 76 yaşındaki Arzu Teyzenin ‘İmdat Çığlığını’ Tarım ve Orman Bakanı’nın danışmanlarından Arif Barata duymuş. Yaşadığı anları Yenigün’e anlatan Arzu Teyze, “Üzerime çimento paketleri yıkıldı, nereden geldiler anlamadım. Zaten Adapazarı’nda depremi yaşadığım için deprem en büyük korkum haline gelmişti. 30 Ekim’de kabusum gerçek oldu ve ben tekrar göçük altında kaldım. Beni olduğum yerden Arif Barata kurtardı, o çimentoların arasından tuttu kolumdan ve çıkartı, kendisine minnettarım” dedi.

“HACCA GİTMEK İSTİYORUM”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin danışmanı Arif Barata tarafından birçok kişinin ev kirasının karşılandığını da anlatan Arzu Özden, “Arif Barata beni kurtardıktan sonra oteline götürdü, orada kaldım. Depremin hemen ardından gidecek yeri olmayanları da aldı, otelinde hepimizi misafir etti. Birçok kişinin ev kirasını ödedi. Hala da ödüyor, daha dün buradaydı. Geliyor para veriyor, bana Arif Barata bakıyor. Sürekli geliyor bana ve depremzedelere para veriyor, ihtiyaçlarını karşılıyor. Bir şeye ihtiyacımız olduğunda AK Parti’yi arıyoruz hemen ilgileniyorlar. Bir de Fatih Taştan var, o da hep geliyor, para veriyor, ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Hepsinden Allah binlerce defa razı olsun. Hepsi çok iyi insanlar ama ben çalışmadan para almaktan çok utanıyorum. Emek vermeden para almak bana çok dokunuyor. Ben çalışmak istiyorum, devletimiz bana iş versin istiyorum. Kendi kazandığım parayla hacca gitmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

“ÇALIŞIP KAZANMAK İSTİYORUM”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in, İzmir Valiliği Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi Bayramlaşma ziyaretinde, Vali Köşger’e de çalışmak istediğini belirten Arzu Teyze, “Ben devletimizden yardım alıyorum ama çok utanıyorum. Ben devletimizden bir iş istiyorum. İŞKUR’un takı tasarımı kursuna gidiyorum. Bir ihtiyacım, eksiğim yok ama çalışmadan para almak istemiyorum. Ben kendim çalışıp, hacca gitme istiyorum. Devletimiz sağ olsun, ihtiyaçlarımı karşılıyor. Ben Kur’an-Kerim okuyorum, Arif Barata’ya dua ediyorum ama biliyorum ki yetmez. Ben artık çalışarak, emeğimle geçinmek istiyorum. Devletimize, Arif Barata’ya yük olmak istemiyorum. Lütfen devletimiz bana bir iş versin” dedi.