Haberler > Magazin

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2020 - 13:49

Coşkun Sabah: "Ağzımdan asla böyle bir laf çıkmaz"

Aydın, İzmir ve Manisalıları ayağa kaldıran ve sosyal medyadan binlerce paylaşım yapılan haberler üzerine Coşkun Sabah'tan açıklama geldi. Haksızlığa uğradığını belirten Sabah, “Ben İzmirli değilim, Diyarbakırlıyım nasıl bir başlık bu, ben böyle bir açıklama yapar mıyım? Ağzımdan asla böyle bir laf çıkmaz. Hayatımda hiç ayrımcılık yapar mıyım? Türkiye’mizin her şehri aynıdır. Ben Türkiyeliyim bir kere, her şey bu başlık ile patladı bu başlık yalan” dedi.

Mesut VARLIK/YENİGÜN- Coşkun sabah'ın Ceyda Okay ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Roza Sabah'ın bikinili paylaşımları babası ile arasını açmıştı. Sosyal medyada ses getiren bikinili pozlar sonrası Coşkun Sabah kızı Roza Sabah'ın instagram hesabını kapattırmış ve kızı ile küsmüştü.. Kızı Roza Sabah'ın bikinili fotoğrafları üzerine yaşanan polimikle ilgili sanatçı yeni açıklamalar yaptı.

ATILAN HABER BAŞLIĞI İLE AÇIKLAMALARIM ÇARPITILDI”

Açıklamalarının çarpıtıldığını belirten Coşkun Sabah, “Hakkımda yapılan haberler tamamen asparagas haberdir. Aydın’a İzmir’e hiçbir hakaretim yok. Çok merak ediyorum bir İzmirli ’ye sorsanız ‘Ne olmuş acaba Coşkun Sabah ne demiş? Kim ne biliyor hiç bir şey yok çünkü. Haber ile ilgili, bugün kayıtlar açıklandı. Hiçbir şey yok o ses kayıtlarında. Ne demek ya ben İzmirli değilim Diyarbakırlıyım, benim böyle bir lafım yok zaten, yazılar açıklandı böyle bir ifade yok. Ne var, kızımın instagram da bikinili resimleri paylaşıldı, ben kızıma kızdım kapattırdım, sonra feministler ayaklandı. ‘Sen neden kızına böyle bir baskı yaptın da fotoğraflarını kaldırttın?’ dediler. Bende dedim ki, Türkiye’nin profilini çizerek Türkiye’de her katmanda her türlü insan var, bunun hoş görüleceği yerler var hoş görülmeyeceği yerler var. Gelelim ses kaydımın karbon kopyasına, ben Egeye batıya saygı duyuyorum. Bir İzmir’de bir Aydın’da bir Manisa’da bu dillenmez, insanlar konuşmaz ama bu durum Diyarbakır’da, Şanlıurfa gibi şehirlerde yani Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da dillendirilir ve konuşulur yani dedikodusu yapılır onun için kaldırttım. Şimdi bu Egeye bir hürmet, saygı ve çağdaşlık gösterisi mi yoksa bir hakaret mi, bunun neresinde ne var? Benim demek istediğim instagramda benim kızımın bikinili fotoğrafları olması Ege’de yani Aydın’da, İzmir’de yargılanmaz orada sorun yok, sorun öteki tarafta demek istedim” diye konuştu.

SABAH“HAKSIZLIĞA UĞRADIM”

Haksızlığa uğradığını ifade eden Sabah, “Ben İzmirli değilim Diyarbakırlıyım, nasıl bir başlık bu, ben böyle bir açıklama yapar mıyım, ağzımdan asla böyle bir laf çıkmaz. Hayatımda hiç ayrımcılık yapar mıyım? Türkiye’mizin her şehri aynıdır. Ben Türkiyeliyim bir kere, her şey bu başlık ile patladı, bu başlık yalan. Ben 4 gündür yalan olduğunu söylüyorum, kimse inanmıyor. İnananlar var, kimse inanmıyor dediğim yüzde 80’i inanıyor yüzde 20’lik kesim sabit fikir hiç araştırmıyorlar. Bunun sahte bir başlık olduğuna yüzde 100 inanmayan bir insan gidip savcılığa suç duyurusunda bulunabilir mi? Keşke savcılık kâğıdını gösterebilme şansım olsaydı. İddiamız şu, söylenmemiş bir sözün başlık olarak kullanılması. Öyle bir şey olsaydı ses kaydını ortaya çıkarırlardı ama öyle bir kayıt yok. Haklıyım, eğer haklı olmasam bir köşeye siner kalırım. Haklı olmasaydım davamın peşinden koşmazdım, ben haksızlığa uğradım. Ben kötü bir şey söylemedim, hele Ege’ye hiç söylemedim. Kuşadası, Kuşadası Gönlümün Macerası sözü ve bestesi Coşkun Sabah, 1987 yılında Kuşadası’nda şarkı yapmış adamım ben. Ege’ye olan sevdamdan Kuşadası’nda şarkı yaptım. Ben coğrafya olarak bir portre çizdim. Bizim tatil yörelerimiz hep kıyılarda Bodrum’umuz, Marmaris’imiz, Foça’mız, Datça’mız hepsi çağdaş bir bölgede. Ege’nin bana teşekkür etmesi lazım bu olayda ben Ege’yi çağdaş bir bölüme koydum” diye konuştu.