Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 12 Nisan 2021 - 20:12

Başkan Erdoğan’dan, AK Partili Boztepe’ye sert sözler “ANLAYIŞINDA KITLIK OLMAYAN ANLAR”

Karaburun Belediye Başkanı CHP’li İlkay Girgin Erdoğan, AK Partili Boztepe’yi sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, “, Türkçe bilen, dilbilgisi olan, anlayışında ufacık kıtlık olmayan biri okuduğunda, o haberde onun söylediği şeyin yazmadığını bilirdi. Olmayan şeyleri burada söyleyerek şov yapmayı çok sever” dedi.

Halime ERDOĞAN / YENİGÜN - Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Yenigün gazetesine verdiği röportajın ardından, kendisini meclisten eleştiren AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’yi sert sözlerle eleştirdi. Boztepe’nin olmayan şeyleri söyleyerek şov yaptığını savunan Erdoğan, “Ben rahatsız olduğum bir dönemde 3-4 meclis hariç, 2 yıl boyunca tüm meclislere geldim. Burada olmayan Cumhur İttifakı Belediye Başkanı arkadaşlarımız vardı, Hüsnü Bey herhalde beni onlarla karıştırdı. Yokluğumda konuşması kötü. O bahsettiği haberi, Türkçe bilen, dilbilgisi olan, anlayışında ufacık kıtlık olmayan biri okuduğunda, o haberde onun söylediği şeyin yazmadığını bilirdi. Olmayan şeyleri burada söyleyerek şov yapmayı çok sever ama lütfen bir kadın belediye başkanıyım ben. Benim de bir ailem var. Ben hiçbir zaman kendimi bir şirketin, birden çok şirketin genel müdür falan atamadım. O herhalde kendi taraflarından söyledi bunu. Ben olmam gereken iki şirketin hala koçlar gibi genel müdürüyüm. Maaş da almıyorum. Özgür Bey hakkında da, orada benim hakkımda verdiğiniz demeçleri sordular. Benim bölgemi hiç bilmez, yanlış yönlendirilerek o demeçleri vermiştir, gelsin, görsün o zaman konuşabilir demiştim. Ben çok misafirperverimdir. Kapım açık, gelmek isterseniz, buyurun gelin, çok güzel ağırlarım” diye konuştu.

“PAPUÇ BIRAKMAYIZ”

Erdoğan, Başkan Tunç Soyer’e seslenerek, “Size de buradan teşekkür ediyorum, 90’lı tarihlerden bu yana kadın belediye başkanımız oldu. Siyaset bu kadar çirkin yapılmaya devam ederse, hiç sorgulanmadan, karşısındaki insanın bir ailesinin olduğu unutulursa, kadınlara saldırılırsa, kadınlar siyasete genelde karşıdan bakarlar. Biz bunlara papuç bırakmayız” dedi.

 

AK PARTİLİ BOZTEPE NE DEMİŞTİ ?

AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, Yenigün Gazetesi’nde yer alan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın demecine tepki göstererek, “Bugün Yenigün Gazetesi’nde bir haber vardı. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Hanım, ben kendisini tanımıyorum fakat hem Grup Başkanvekilimiz Özgür Hızal Bey ile hem de benimle ilgili konuşmuş. Demiş ki, ‘Özgür Hızal benim bölgeme hiç gelmedi’ Özgür Hızal, Bakan değil. Büyükşehir Belediye Başkanı da değil yani herhangi bir şey de dağıtmıyor. Benim için de, ‘Hüsnü Boztepe de,  Özgür Hızal da, Büyükşehir’de gereksiz gereksiz konuşuyorlar’ demiş. Bakın bu hanımefendiyi inanın ki tanımıyorum. Hayatımda hiç görmedim. Benimle, Özgür Hızal’ı eleştiriyor. Herkes kendi ilçesinin sorunlarıyla ilgilensin. Benimle, Özgür Hızal’la uğraşmasın, bir sürü şirketi var, kendisi de şirketin genel müdürü oldu. Bir sürü davası var, kendi kendisiyle uğraşsın. Biz bu konuda çok üzgünüz” demişti.