Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 02 Nisan 2021 - 16:02

Aslı'nın ölümünde ihmal iddiası

İzmir’de takı satarak hayatını sürdüren ve akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Aslı Özkısırlar, hayata gözlerini yumdu. Özkısırlar Ailesi, merhumenin 25 gündür hastanelerde yatak bulamadığını ancak iki gün önce yer bulabildiklerini açıkladı.

Konak’taki Sevgi Yolu’nda açtığı takı stantıyla hayatını idame ettiren Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Özkısırlar’ın hayatını kaybetmesinin ardından aile tarafından açıklama yapıldı. İhmal konusunu gündeme getiren aile yaptıkları açıklamada “Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı” dedi.

DEFALARCA KALBİ DURDU”
Aslı Özkısırlar'ın arkadaşı İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği üyesi Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” dedi.

Özkısırlar, Altındağ’da bulunan Kokluca Mezarlığı’na defnedilecek.

TAKI TEZGÂHI BOŞ KALDI
Geçimini takı yapıp satmaya çalışarak sağlayan Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgahına yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.