Haberler > Gündem

Yayın Tarihi: 12 Nisan 2021 - 21:53

Alıcık’tan Ramazan’da kardeşlik vurgusu

Alıcık’tan Ramazan’da kardeşlik vurgusu

Alıcık’tan Ramazan’da kardeşlik vurgusu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Ramazan ayında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı.Aydınlıların Ramazan ayını kutlayan Alıcık, Müslüman aleminin en önemli ayı olarak kabul edilen Ramazan ayının ülkeye huzur ve kardeşlik getirmesi dileklerinde bulundu.
Alıcık, Ramazan ayının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Nefsin terbiyesiyle birlikte, fiziki açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayı Ramazan'a kavuştuk.
Gönüllerin hürmet ve hatırlatmayla coştuğu, küslük ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimi Ramazan ayı hoşgeldin.”

“KUCAKLAŞMAK TEMENNİMİZDİR”

“Salgının en aza çekilerek hayatın normale dönmeye başlaması ve Ramazan Bayramı’nda kucaklaşmak yürekten temennimdir” diyen Alıcık, “Ramazan Kur’an ayıdır. Kötülükten arınmak için Ramazan bir fırsattır. Af ve bağışlanmak için Ramazan bir dönümdür. Ramazan ayı hepimizin kurtuluşa ermesinin manevi anahtarıdır. Bu mübarek ayda, üzerimize yağan rahmetten istifade etmek en büyük arzumuzdur. Yüce Rabbim, yardım ve himayesini üzerimizden esirgemesin. Sofralarımızın bereketini artırsın, oruçlarımızı kabul etsin. Manevi ikram ve bereketiyle müşerref olacağımız Ramazan-ı Şerif’imizin mübarek olmasını; hemşehrilerime, cefakar dava arkadaşlarıma, Türk milletine, Türk-İslam dünyasına ve tüm insanlara; hayır, huzur, sükûnet ve dirlik getirmesini niyaz ediyorum. Salgının en aza çekilerek hayatın normale dönmeye başlaması ve Ramazan Bayramı’nda kucaklaşmak yürekten temennimdir. Bunun için Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına dikkat edelim. İftarımızı açarken, birliğimizle, milli ve manevi değerlerimizle ve hemşehriliğimizle iftihar edelim" ifadelerini kullandı.