Haberler > Magazin

Yayın Tarihi: 03 Şubat 2021 - 10:57

2021’nin ilk ayında Teoman zirvede

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud, ocak ayının en çok dinlenenler listesini yayınlandı. Yerli albümler kategorisinde, yeni albümüyle Teoman zirveye otururken yabancılar listesine The Weeknd, After Hours ile damga vurdu.

Mesut VARLIK/YENİGÜN- Gençler tarafından büyük ilgiyle takip edilen dijital müzik platformu Muud’da ocak ayının en çok dinlenenler listesi açıklandı. Müzikseverlere zengin bir arşiv ve kesintisiz müzik deneyimi sunan Muud’da, yerli albümler kategorisinin ilk sırasına, Teoman’ın ‘Teoman ve Piyano’ isimli albümü yerleşti. Sanatçının 1996 ile 2006 arasında yayınladığı 10 şarkısını piyano eşliğinde söylediği yeni kayıtlarından oluşan albüm, müzik eleştirmenlerinden de tam not aldı. Yabancı albümler kategorisinin lideri ise ‘After Hours’ adlı çalışması ile zirvelerden inmeyen Kanadalı Pop şarkıcısı The Weeknd oldu.

 

Sıla, Yalın, Bastık, İkilem…

2021’in ilk ayı boyunca en çok dinlenen yerli albümler listesinde Teoman’ı, Gülben Ergen’in ‘Seni Kırmışlar’ ve Cem Adrian’ın ‘Solmayan Şarkılar’ isimli albümleri izledi. En çok dinlenen yerli single’ların zirvesinde Mustafa Ceceli ile Ekin Uzunlar’ın düeti ‘Öptüm Nefesinden’ isimli parça yer aldı. Ardından İkilem’in ‘Bir Sebebi Var’ ile Sıla ve Yalın’ın düeti ‘Ver O Zaman Gömleklerimi’ geldi. Ocak ayı boyunca en çok dinlenen yerli sanatçılar kategorisi ise Zeynep Bastık, Mustafa Ceceli ve İkilem olarak sıralandı.