Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

GENÇ YÖNETMEN ÖDÜLLERİNİ ÜNİVERSİTESİNE BAĞIŞLADI

Egeli genç yönetmen ve oyuncu  Ahmed Melik Yağmur, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde EÜ Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen gösterim ve söyleşide yer alarak tüm ödüllerini okula bağışladı.

GENÇ YÖNETMEN ÖDÜLLERİNİ ÜNİVERSİTESİNE BAĞIŞLADI

Doğukan Fikri FİDAN / YENİGÜN - Ulusal ve uluslar arası alanda 10'dan fazla ödülünü bağışlayan Ahmed Melik Yağmur, ''Ödüllerin bende hapsolmasının bir anlamı yok diye düşündüm. Zaten evde de koyacak yer kalmamıştı. Şaka bir yana biz de bu sıralarda okuduk, bu yollardan geçtik. Bu şekilde bir öğrencimize ışık olabildiysek, ilham olabildiysek ne mutlu'' dedi.


Daha öncede Ege Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Necdet Budak tarafından makamında ağırlanan ve teşekkür belgesi verilen Ahmed Melik Yağmur, uluslar arası arenada Türkiye'yi temsil etmesi ile ön plana çıkıyor. Gösterimde, Ahmed Melik Yağmur'un imza attığı pek çok ödül almış film Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine izletildi. Uluslar arası arenada yirmiden fazla ülkede Türkiye'yi temsil eden ''Değişim'' adı ile öne çıkan film izleyicilerin beğenisini topladı. 


ÖDÜLLER ONUR KÖŞESİNDE
Gösterimden sonra Ahmed Melik Yağmur, ulusal ve uluslar arası ödülleri dahil kazandığı tüm ödülleri Ege Üniversitesi’ne bağışladı ve ödüller İletişim Fakültesi’nin adına oluşturulan onur köşesinde yerini aldı. Bu bağış için Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi adına Dekan Yardımcısı İlknur Gürses, Ahmed Melik Yağmur'a teşekkür belgelerini takdim etti ve ayrıca Ege Üniversitesi adına teşekkür etti. Etkinlik sonunda Ahmed Melik Yağmur öğrenci ve akademisyenler ile söyleşi yaptı, sinema ve sektör ile ilgili sorulan soruları yanıtladı.

Next page

Gazete Yenigün