Mektebim
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Gazeteciler Sendikası'ndan açıklama geldi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde önceki gün korkunç bir olay yaşandı. Maça Kızı Oteli'ne ait olan sürat teknesi gazetecileri taşıyan tekneye çarparak ortadan ikiye böldü. Yaşanan bu katliam gibi olaya Gazeteciler Sendikası da büyük bir tepki gösterdi.

Gazeteciler Sendikası'ndan açıklama geldi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir sürat teknesi, magazin muhabirlerini taşıyan tekneye çarptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), teknenin gazetecilerin görüntü almaması için kasten çarptığını ifade etti.

BASIN MENSUPLARINA ÇİRKİN SALDIRI

Göltürkbükü açıklarında Hürriyet'ten Cenker Tezel, Habertürk'ten Onur Aydın ve TV 100'den Metehan Ekşi'nin bulunduğu tekneye sürat teknesi çarpmış ve tekne ikiye bölünmüştü. Çarpışma sonrası teknenin kaptanı ağır şekilde yaralanmış muhabirler ise son anda denize atlayarak küçük sıyrıklarla kurtulmuştu. Güvenlik güçlerinin yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattığı olayda sürat teknesinin kaptanı gözaltına alınmıştı. Yaşanan kazanın görüntüleri çevrede bulunan bir otelin güvenlik kamerasına yansıdı. Otelde Cem Yılmaz, Rüştü Reçber ve eşinin olduğu biliniyor.

Korkunç olayda teknenin kaptanı sağ bacağından feci şekilde yaralandı. Bir bacağı kopma noktasına gelen kaptanın durumu ağır.

TGS: CİNAYETE TEŞEBBÜS

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan TGS, kazanın cinayete teşebbüs olduğunu ve soruşturmanın takipçisi olduklarını duyurdu. TGS'nin açıklaması şöyle:

Feci olayda teknede bulunan gazeteciler denize atlayarak canlarını kurtarırken teknenin kaptanı ağır şekilde bacağından yaralandı. Göltürkbükü açıklarında meydana gelen olayın güvenlik kamerası kayıtlarında çarpma anı net bir şekilde görülüyor. Çevrede bir otelin güvenlik kamerasına kayıtlarında denizde hızla ilerleyen sürat teknesinin, magazin muhabirlerinin bulunduğu tekneye hızla çarparak uzaklaştığı anlar görülüyor.

Next page

Gazete Yenigün