Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

FUAT ÖNDEŞ'TEN ELEŞTİRİLERE HODRİ MEYDAN .

Birileri çark çeviriyor bu çarka çomak sokmak boynumun borçu olsun...

FUAT ÖNDEŞ'TEN ELEŞTİRİLERE HODRİ MEYDAN .

FUAT ÖNDEŞ'TEN ELEŞTİRİLERE HODRİ MEYDAN Belediye Başkanı Fuat Öndeş, bir süredir kamuoyunda ve sosyal medyada tartışılan, Germencik Belediyesi ve kendi hakkında çıkartılan haberlere açıklama yaptı.

Vaktinde alınmayan önlemler ve yanlış izlenilen politikaların altını çizen Başkan Öndeş, “Malumunuz havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizde haşere ve sivrisinekle mücadelemiz başlamıştır. Ancak önceki dönem belediye yönetiminin seçim öncesi ilgilenmesi gereken larvasit ilaçlaması zamanında yapılmadığı için, bugün yaşanan durum ortaya çıkmıştır. Vaktiyle yapılmayan ilaç ihalesi ve zamanında alınmayan önlemler neticesinde şu anda belediyemiz ihalesi yapılmış ilaç alımıyla beraber süratle ve yoğun bir şekilde mücadeleye başlamıştır. Tarihi geçmiş, sahte faturalarla gelen sinek ilaçları usulsüz satın almalar, çok daha basit ve kolay olması gereken mücadele önceki dönemin izlediği yanlış politikadan dolayı bu hale getirmiştir. " dedi.

HALKTA YANLIŞ ALGI YARATARAK BELEDİYE HEDEF GÖSTERİLİYOR

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Halkta algı yaratmak maksadıyla temizlenmiş çöp varillerini evini temizleyen vatandaşın akşam doldurmasını fırsat bilenler fotoğraflarını çekerek organize bir şekilde paylaşmaktadır. Germencik Belediyesi’nde çalışan ve işten çıkarılan Ziya Karapelit adlı eski personel şu anda çalıştığı gazetede haber yaparak görev yapan arkadaşları ve belediyemizi hedef göstermeye çalışmaktadır. Eski personelin haber yaptığı gazete 31 Mart seçim sürecinde de hem şahsıma, hem de meclis üyemize asılsız ithamları, iftiraları atan gazetedir dedi.”

MİLLİYETÇİLİĞİ RANT OLARAK GÖRMÜŞLER

10 Haziran 2019 tarihinde Germencik Belediye Meclisi oy birliğiyle Ortaklar’daki parkımıza Şehit Sözleşmeli Er Görkem Akkuş’un ismi verilmiş, Germencik’teki “Türk Burcu” parkının ismi “19 Mayıs Gençlik Parkı” olarak değiştirilmiştir.

Türklüğün sadece kendilerine ait olduğunu düşünen, milliyetçilik çığırtkanlığı yapanlara sesleniyorum diyen Başkan Öndeş, “MHP İlçe Başkanlığı yapan Turgay Ulutaş, yıllarca usulsüz çalıştırdığı Ortaklar havuz tesislerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle gerçek yüzünü göstermiştir.

Milliyetçiliği rant olarak gören bu şahıs, tesisleri terk ederken yıllarca kullandığı, ekmeğini yediği havuzun motorlarını sökerek havuzu terk etmiştir.

Turgay Ulutaş, yıllarca yatalak şekilde yaşayan Sunullah Karabudak adlı engelli bir vatandaşın üzerinden usulsüzce çalıştırdığı tesisi vergi borçları ve diğer borçlarla yüzüstü bırakmış, Karabudak ise rahmetli olmuş ve bu milliyetçi geçinen Turgay Ulutaş ise bu borçlardan ‘aklınca’ kurtulmuştur. Ekmeğini rant ile kazanan seçim sürecinde elinden mikrofonu bırakmayan bu şahıs, şimdi ilçemizde bulunan üniversiteye ait yüksekokulun kantinini çalıştırmaktadır. Bizlere, hele hele şahsıma Türkçülük, milliyetçilik ve ülkücülük aklı verecek en son kişidir" diye konuştu.

"BİRİLERİ ÇARK ÇEVİRİYOR, BU ÇARKA ÇOMAK SOKMAK BOYNUMUN BORCU OLSUN" Son olarak; Bu kirli edepsiz siyasete devam eden akıllarınca haz almaya çalışan bu şahıslara lafım mutlu olmak için başka yollar arayın. Belediyenin borç tablosuna anlattığımız pankarttaki rakamlar için, yaşadıkları saltanat için tek kelime etmeyenler biliniz ki, aynı çarktan nasiplenenlerdir. Seçim meydanlarında söylediğim gibi birileri bir çark çeviriyor. Bu çarka çomak sokmak da boynumun borcu olsun. Dediklerimi yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim" dedi.

Next page

Gazete Yenigün