Haberler > Ege

Yayın Tarihi: 08 Temmuz 2020 - 15:32

Foça'ya noter tescilli slogan

İzmir’in Foça İlçesi’nde yarım yüzyıla yaklaşan turizmci kimliği ve yerel tarih ve kültür araştırmalarıyla tanınan Sebahattin Karaca’nın özü noter tescilli slogan oldu. Karaca’nın “Bir çift gözün görebileceği en güzel yerdir Foça” sözleri ilçedeki sosyal tesisler ile turizm işletmelerinde de slogan olarak kullanılmaya başladı.

İzmir’in Foça İlçesi’nde  yarım yüzyıla yaklaşan turizmci kimliği  ve yerel tarih ve kültür araştırmalarıyla tanınan Sebahattin Karaca’nın özü noter tescilli slogan oldu. Karaca’nın “Bir çift gözün görebileceği en güzel yerdir Foça” sözleri ilçedeki sosyal tesisler ile turizm işletmelerinde de slogan olarak kullanılmaya başladı.

“BİR ÇİFT GÖZÜN GÖREBİLECEĞİ EN GÜZEL YERDİR FOÇA”

Turizmciliği ve yazarlığının yanısıra koyu bir Foça aşığı olan Sebahattin Karaca  bir süredir sosyal medyada “Bir çift gözün görebileceği en güzel yerdir Foça” sloganını kullanıyordu.  Küçükdeniz Limanı sahilindeki işletmesinin terasından çektiği ve tanıtım maksatlı olarak  sosyal medya hesaplarında kullandığı bu sözler İlçe belediyesinin sosyal tesislerinde ve bazı turizm işletmelerinin tanıtımlarında da kullanılmaya  başlandı. 

Sebahattin Karaca; kendisine ulaşarak sloganın Foça’ya çok yakıştığını belirtenlerin yoğunluğunun sloganı tescil ettirme ihtiyacı duyurdğunu söyledi. Karaca; “Foça benim aşık olduğum bir yer. Bu aşkı bu sözlerle ifade etmeye çalışıyordum. Foça ve fotoğrafları bu sözlerden fazlasını hak edecek güzellikler içeriyor.  

Bu dönem, sözleri  çok kişi ve işletme de kullanmaya başladı. Bende başka turistik yerlerin aynı sloganı kullanmaması için tescil ettirme ihtiyacı duydum” dedi.