Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Fenerbahçe efsanesi Can Bartu yaşamını yitirdi

Türk futbolunun ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Can Bartu, 83 yaşında hayatını kaybetti...

Fenerbahçe efsanesi Can Bartu yaşamını yitirdi

TÜRK Futbolunun ve Fenerbahçe'nin efsanevi ismi Can Bartu 83 yaşında hayatını kaybetti. Can Bartu'nun yaşamını yitirmesiyle ilgili Fenerbahçe resmi sitesinden de taziye mesajı yayımlandı.

"CAN BARTU'MUZU KAYBETTİK

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüzün tarihinde çok önemli bir yeri olan, adı Fenerbahçemiz ile özdeşleşmiş efsanemiz Can Bartu'yu kaybettik. Bu büyük kaybın derin acısını ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Fenerbahçemizin ve Türk sporunun değerli ismi Can Bartu'ya Allah'tan rahmet; değerli ailesi, sevenleri ve tüm camiamıza başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun."

Kulübümüzün tarihinde çok önemli bir yeri olan, adı Fenerbahçemiz ile özdeşleşmiş efsanemiz Can Bartu’yu kaybettik.

KOMSUOĞLU: "ÇOK ÜZGÜNÜZ"

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, FB TV canlı yayına telefonla bağlanıp açıklamalarda bulundu.

Komsuoğlu, şunları söyledi: Sözün bittiği yerdeyiz, çok üzgünüz. Can Ağabey'imizi kaybettik. 83 yaşını çok sevdiği Fenerbahçe TV'de beraber kutlamıştık. Büyük ailemizin en değerli isimlerinden biriydi. Başkanımızla bundan 2 hafta önce kendisini evinde ziyaret etmiştik. Çok üzgünüz, Allah rahmet eylesin diyoruz. Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan değerleridir. Bu değerlerden en önemlisi de Can Ağabey'dir. Başkanımız şu anda uçakta, sabah 5:30-06.00 gibi Türkiye'de olacak. Camiamızın başı sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin. Çok üzgünüz...

FB TV canlı yayınında Can Bartu'nun vefatı sonrası açıklamalarda bulunan Fatih Demirkol ve Tunç Elibol, şu ifadeleri kullandı:

- Can Ağabey'in, hastalığının boyutlarından tam olarak haberi yoktu. Uzun süredir tedavi görüyordu. Kendisiyle sohbetlerimizde sık sık, 'Lefter'le oynamayı özledim' diyordu.

- Bugün (11 Nisan) Can Ağabey ve eşi Güler Hanım doktora gitmişti. Akşam saatlerinde yani 11 Nisan'ı 12 Nisan'a bağlayan saatlerde evinde kriz yaşadı. Eşi Güler Hanım sağlık ekiplerine haber etmiş. Evde hayata döndürme mücadelesi verilmiş ama krizi atlatamamış. Tedavisi de iyi gidiyordu son dönemde... Pazartesi günkü programı da planlamıştık aslında, derbiyi konuşacaktık...

Next page

Gazete Yenigün